نشست مجازی با عنوان الزامات شکل گیری دولت جوان حزب اللهی توسط سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان

پنجشنبه 1400/02/09 - 08:34 hormozgan
مساله و مشکلات موجود کشور به ضلع کارگزار یعنی عامل کارآمدی مربوط است

نشست مجازی با عنوان الزامات شکل گیری دولت جوان حزب اللهی توسط سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان

دکتر عبداللهی فر: دولت کارآمد باید نسبت به نیازهای جامعه پاسخگو بوده و به نیازهای مردم پاسخ مثبت بدهد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان، کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس نشست مجازی با موضوع «الزامات شکل گیری دولت جوان حزب اللهی» با سخنرانی دکتر عبداللهی فر معاون بررسی و گفتمان سازی سازمان بسیج اساتید کشور برگزار نمود.
دکتر عبداللهی فر بر کارآمد سازی دولت به عنوان یک هدف مهم تأکید و بیان داشت: دولت کارآمد باید نسبت به نیازهای جامعه پاسخگو بوده و به نیازهای مردم پاسخ مثبت بدهد.
ایشان با اشاره به نقش مردم در نظام اسلامی و مردم سالاری دینی خاطر نشان کرد: تنها راه تحقق و شکل گیری دولت کارآمد حضور گسترده آحاد مردم در پای صندوق های رأی و انتخاب رئیس جمهور اصلح می باشد. این هنر و قدرت ملت ایران است که می تواند ظرف یک روز با مشارکت حداکثری و انتخاب یک دولت کارآمد، با سرانگشتان خود گره های مدیریتی را باز کند.
معاون بررسی و گفتمان سازی بسیج اساتید کشور ضمن تبیین نقش اساتید و نخبگان کشور گفت: اساتید باید در راستای تبیین چیستی، چرایی و چگونگی تحقق دولت کارآمد به بهترین وجه ایفای نقش کنند.
وی در ادامه چیستی، چرایی و چگونگی تحقق دولت کارآمد را تشریح و بیان کرد: اگر کارآمدی را یک مثلث در نظر بگیریم؛ در رأس این مثلث «ایده و ایدئولوژی» قرار دارد که محتوا، نحوه حرکت و پیشرفت را مشخص می کند، ضلع دوم این مثلث مربوط به «ساختار» است که ساز وکار مناسب جهت حرکت را مشخص می کند و در ضلع سوم «کارگزار» یعنی عامل حرکت قرار دارد؛ در واقع تحقق کارآمدی مستلزم هماهنگی بین این سه ضلع (ایده، ساختار و کارگزار) است.
دکتر عبداللهی فر ضمن تبیین ایدئولوژی و ساختار به لزوم تغییر در ضلع کارگزار تأکید و اشاره کرد: با عنایت به اینکه در رأس نظام جمهوری اسلامی ایران شارع مقدس «اسلام» به عنوان ایدئولوژی قرار دارد و همچنین ساختار نسبتاً مناسب تحت عنوان نظام مردم سالاری دینی و قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که به شکل تفکیک قوا پاسخگوی نیازهای کشور بوده است. پس از مطالعه و بررسی های جامع در دولت های گذشته از زمان دولت سازندگی تا اکنون دولت تدبیر و امید، علت اصلی ناکارآمدی و عدم رفع مشکلات موجود کشور در برخی از بخش ها و عرصه ها، که هم منشأ خارجی (موانع دشمنان) دارد و هم به نسبت بالایی نشأت گرفته از سوء مدیریت و داخلی است؛ به ضلع کارگزار یعنی عامل کارآمدی مربوط است. تأکید مقام معظم رهبری بر این مسأله که: «علاج مشکلات کشور، دولت جوان حزب اللهی و جوان مومن است که می تواند کشور را از راه های دشوار عبور بدهد»، مربوط به ضلع کارگزار است و ضرورت و اهمیت تغییر در کارگزار با توجه به اینکه بارها ایشان بیان فرمودنند: «همه بدانند علاج همه مشکلات در داخل کشور است»، به خوبی روشن است.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)