حضور همشیگی هرمزگانی ها در صحنه های ملی

پنجشنبه 1398/12/01 - 20:37 hormozgan

حضور همشیگی هرمزگانی ها در صحنه های ملی

دکتر احسان کامرانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان: کاندیدی را انتخاب کنیم که هم طراز با انقلاب اسلامی و مردم باشد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان، دکتر احسان کامرانی مسئول بسیج اساتید استان هرمزگان و ریاست دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در آستانه دوم اسفند ماه و انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی یاداشتی منتشر کرد؛ که متن آن به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

«إِنَّ اللَّهَ لَا يُغَيِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى يُغَيِّرُوا مَا بِأَنفُسِهِمْ».

در قانون اساسی به عنوان مهمترین سند قانونی در کشور جایگاه مجلس ونمایندگانش از اصل ۶۲ تا ۹۹ به وضوح مشخص است. دراصل۷۶ نقش نظارتی مجلس به عنوان تحقیق و تفحص از همه دستگاه ها بیان شده است. در اصل ۷۷ نقش موثر مجلس در تصویب عهدنامه های داخلی و بین المللی مطرح شده است. در اصل ۸۴ صراحت می کند که تمام نمایندگان مجلس شورای اسلامی فارغ از حوزه انتخابی شان نماینده همه ملت ایران هستند و این اصل جامعیت مجلس را نشان می دهد. اصل ۹۱ قانون اساسی نقش شورای نگهبان را به عنوان نقش تکمیلی مجلس بیان می‌کند، همانطور که امام (ره) فرمودند جایگاه مجلس در راس اموراست.

مردم ایران اسلامی باید مثل همیشه که در عرصه انتخابات حضور پرشور و گسترده داشتند امسال هم با حضور خود نقش موثر خود را بیشتر ایفا کند.

فارغ از بحث های جناحی، حزبی، قومی و مذهبی باید سعی شود افرادی از بین نامزد ها انتخاب شوند که هم طراز با انقلاب اسلامی و مردم و فادرا به انقلاب باشند.

باید کسی به مجلس راه پیدا کند که دارای شاخص های بیان شده از طرف مقام معظم رهبری باشد، انتخابات باید ازهر گونه دو قطبی و چند قطبی به طوری که اهداف وآرمان های نظام مقدس جمهوری اسلامی را تحت شعاع قرارد دهد فاصله بگیرد.

حضور پرشور مردم درانتخابات باعث شکست سیاست های پلید دشمنان خواهد شد. پایداری هر جامعه‌ به مشارکت حداکثری مردم آن جامعه بستگی دارد و مردم باید در تصمیم گیری های کلان کشور نقش موثری داشته باشند.

همانطور که مردم در راهپیمای ۲۲ بهمن و تشییع پیکرسردارسرافراز مقاومت حاج قاسم سلیمانی حماسه آفریدند در دوم اسفند هم پرشورتر از همیشه پای صندق های رای خواهند آمد و نقش خود را در سرنوشت کشور نشان خواهند داد. مردم شریف هرمزگان از ابتدای انقلاب اسلامی همیشه در مسائل دینی و مذهبی و انقلابی پیشگام بودند و در تمام انتخابات میزان مشارکت شان در مقایسه با دیگر استان ها نسبت به جمعیت بسیار بالاست.

یک نماینده مجلس باید دارای طهارت اقتصادی، سیاسی واخلاقی بوده، نگاهش به توسعه استان نگاهی متوازن و پایدار باشد.

کاندیدی را انتخاب کنیم که هم طراز با انقلاب اسلامی ومردم شریف هرمزگان باشد.

 

احسان کامرانی عضو هیأت علمی دانشگاه

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)