دکتر کامرانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان: مجتمع کشتی سازی نمونه موفق یک هلدینگ توانمند در کشور و منطقه است.

چهارشنبه 1397/11/03 - 09:54 hormozgan

دکتر کامرانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان: مجتمع کشتی سازی نمونه موفق یک هلدینگ توانمند در کشور و منطقه است.

اردوی راهیان علم و فناوری اساتید بسیجی هرمزگان به مجتمع کشتی سازی

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید هرمزگان؛ پروفسور «احسان کامرانی» مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه در حاشیه‌ی بازدید از مجتمع ایزوایکو  با اشاره به موضوع  اقتصاد دریا محور گفت: متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که ما در استان هرمزگان از تمام ظرفیت دریا استفاده نمی‌کنیم و باید ضمن شناسایی ظرفیت‌ها آن‌ها را ارتقا دهیم.

وی گفت: این بازدیدها زمانی می‌تواند مؤثر واقع شود که ما با کمک‌ها و پیشنهادهای علمی خود بتوانیم ظرفیت مجموعه‌های صنعتی را هرچند ناچیز ارتقا دهیم و باید توجه داشت همین مقدار ناچیز می‌تواند علاوه بر ارزآوری اشتغال پایدار را نیز به همراه داشته باشد.

این استاد دانشگاه با اشاره به تأسیس و راه‌اندازی اندیشکده‌های مختلف در کشور، گفت: وظیفه‌ی این اندیشکده‌ها تولید فکر است و ما نیز امیدواریم با تولید فکر و ایده بتوانیم چشم‌انداز روشنی را در آینده رقم بزنیم.

عضو هیئت علمی دانشگاه هرمزگان با اشاره به نمونه‌های جهانی این اندیشکده‌ها و نقش آن‌ها در پویایی صنایع دنیا گفت: ما در کشور در حدود 50 اندیشکده داریم که 3 اندیشکده ی آن در استان هرمزگان است و به‌زودی سه اندیشکده ی دیگر نیز به این مراکز اضافه خواهد شد تا بتوانیم اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها را ساماندهی و از ظرفیت فکری آن‌ها استفاده کنیم.

کامرانی در ادامه با اشاره به دستاوردهای ایزوایکو درزمینه‌ی ساخت و تعمیر انواع شناورها، بیان داشت: ایزوایکو نمونه هلدینگ کارآمد و موفق در استان هرمزگان ،کشور و منطقه است و اگر دانشگاه و مراکز علمی، پژوهشی و فناوری در کنار آن قرار گیرند می‌تواند مرزهای دانش را با سرعت بیشتری درنوردد.

وی در پایان گفت: با توجه به دریامحور بودن استان و اقتصاد دریا محور و دارا بودن ظرفیت های خوب دریایی می توانیم در راستای گسترش و ارزآوری از تولیدات دریایی و گردشگری دریایی و استفاده از ظرفیت بالای جزایر خلیج فارس و آبزیان وشیلات در راستای اقتصاد مقاومتی و خودکفایی با همکاری صنعت و دانشگاه گام های بزرگی برداریم.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)