سازمان بسیج اساتید به عنوان یکی از ارکان و پایه های حضور تفکر و اندیشه انقلابی در محیط های دانشگاه است.

دکتر عبادی زاده رئیس مجمع بسیج اساتید استان هرمزگان :چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دوران بلوغ، کمال و تثبیت نهایی انقلاب است

دکتر عبادی زاده رئیس مجمع بسیج اساتید استان هرمزگان در جمع رؤسا، اعضای هیأت علمی دانشگاهها و مسئولین اندیشکدهای بسیج اساتید استان که با حضور فرمانده سپاه امام سجاد (ع) در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس برگزار گردید، ضمن تبریک حلول ماه ربیع الاول، اظهار داشت: سازمان بسیج اساتید به عنوان یکی از ارکان و پایه های حضور تفکر و اندیشه انقلابی در محیط های دانشگاه است. رؤسا، اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها ارکان اصلی بسیج اساتید هستند و طبیعتاً برنامه ها و فعالیت ها با همفکری و مشارکت اعضاء و هماهنگی و حمایت رؤسای دانشگاه ها به ثمر نشسته است در غیر این صورت اهداف سازمان به نحو مطلوب محقق نمی شد. آنچه از کارنامه چند سال اخیر ارتباط مدیریت دانشگاه با بسیج اساتید شاهد بودیم بیانگر یک رشد روز افزون، یک نگاه خوب و تعاملی با بسیج اساتید در مجموعه مدیریت هاست؛ و این مایه دلگرمی هر چه بیشتر برای تلاش در جهت تحقق اهداف نظام جمهوری اسلامی و منویات مقام معظم رهبری  است.
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه هرمزگان در ادامه بیان داشت: سال پیش رو با نزدیک شدن به چهلمین بهار انقلاب اسلامی یک سال بسیار مهم است و قطعاً ماموریت های سازمان بسیج اساتید در این چند ماه باقی مانده به ایام دهه مبارک فجر مهمتر و تکالیف ما سنگین تر خواهد بود. حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبادی زاده خاطر نشان کرد: مشاهده سال ها و سنوات گذشته به خوبی نشان داده که دوست و دشمن به این ایام( یوم الله دهه فجر) نگاه ویژه دارند، دشمنان این روزها  خواب های تعبیر نشده فراوانی در خصوص اینکه کام ملت ایران را در آستانه جشن پیروزی انقلاب اسلامی در چهلمین بهار انقلاب تلخ کنند، مطرح می کنند و با کمال پررویی و بی آبرویی این را صریح اعلام می کنند، اما با روشنگری اساتید و نخبگان جامعه و هوشیاری مردم فهیم و همیشه در صحنه انقلاب اسلامی ایران این خواب را نیز مانند گذشته به گور خواهند برد و به فرموده مقام معظم رهبری: "آمریکا رو به افول است و اینها محکوم به این هستند که ساقط بشوند".
ایشان در ادامه افزود: و اما دوستان انقلاب اسلامی نگاه شان به این است که ما زیباترین حرکت و آرمان انقلاب را در چهلمین سال که زمان بلوغ انقلاب است به خوبی به تصویر بکشیم. عدد ۴۰ عدد بلوغ و کمال است، انسان هم در چهل  سالگی به یک بلوغ جامع می رسد. پیامبر اسلام در چهل سالگی به رسالت مبعوث می شود، مناجات حضرت موسی (ع) وقتی مورد توجه و قبول درگاه حق قرار می گیرد؛   « و واعدنا موسی ثلاثین لیلة و أتممناها بعشر... » در چهل شب مناجات نتیجه عالی "کلیم اللهی" را نصیب حضرت موسی می کند. عرفا می گویند عدد ۴۰ در تثبیت هر فکر و اندیشه ای اثرگذار است، لذا داریم هر کس ۴۰ روز عملش را خالص کند این در وجود انسان ملکه و تثبیت می شود و سرچشمه های حکمت از قلب بر زبانش جاری می شود. چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی دوران بلوغ، کمال و تثبیت نهایی انقلاب است. ان شاء الله این انقلاب در چهل سالگی  که بلوغ انقلاب اسلامی است متصل به نهضت جهانی اسلام به رهبری موعود جهانی بشود و ما این افتخار را در این نسل پیدا کنیم که پرچم اسلام را به دستان با کفایت رهبری جهانی اسلام حضرت صاحب الزمان علیه السلام بدهیم؛ و به دنبال آن بتوانیم آرمان هایی که امروز در انقلاب اسلامی به دنبال تحقق آن هستیم در آنجا محقق گردد.این مأموریت و مسؤلیت ما را امسال بسیاری جدی و سنگین تر می کند، امیدوارم همه اساتید، رؤسای دانشگاه ها و اعضای سازمان بسیج اساتید، ویژه برنامه های خاصی را تا ایام الله دهه فجر برنامه ریزی و اجرا نمایند و با دقت و عنایت ویژه مسائل و توطئه دشمنان را رصد کنیم، قطعاً دشمن بیکار نخواهد نشست و تلاش می کند آب را گل آلود و از هر اقدام ریز و درشت در راستای مقاصد و اهدافش برای ایجاد آشوب در محیط دانشگاه و کشور استفاده کند، کما اینکه به خیال خام خود برای خراب کردن اذهان عمومی نسبت به روز مبارزه با استکبار جهانی، آغاز دور جدید تحریم ها را ۱۳ آبان تعیین کردند اما ملت شریف و هوشمند ایران اسلامی با حضور گسترده در راهپیمایی این روز، مشت محکمی بر دهان یاوه گویان و مستکبران عالم و در رأس آنها آمریکای جنایتکار زدند.
دکتر عبادی در پایان گفتند: یقیناً هوشمندی و اشرافیت شما اساتید به عنوان نخبگان جامعه این اجازه را هرگز به دشمنان انقلاب اسلامی ایران نخواهد داد که به اهداف شومشان برسند. امسال ملت ایران چهلمین سالگرد انقلاب را باشکوه تر جشن خواهند گرفت.

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

اخبار سازمان