پیام تبریک مسئول بسیج اساتید استان هرمزگان به مناسبت عید سعید غدیر خم

پنجشنبه 1400/05/07 - 00:15 hormozgan

پیام تبریک مسئول بسیج اساتید استان هرمزگان به مناسبت عید سعید غدیر خم

دکتر احسان کامرانی: ولایت تضمین‌کننده اجرای همهٔ احکام الهی و یکی از فلسفه‌های مهم امامت در حفظ دین، اجرای حدود و احکام الهی و گسترش عدالت در عالم هستی است.

به گزارش روابط عمومی نهضت استادی بسیج استان هرمزگان؛ دکتر احسان کامرانی، مسئول بسیج اساتید و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان؛ به مناسبت فرا رسیدن عید سعید غدیر خم، در پیامی عید ولایت و امامت را به مسلمانان به خصوص شیعیان جهان و دوستداران امام علی (ع)تبریک گفت.

دکتر کامرانی در این پیام ضمن تبریک فرا رسیدن این روز خجسته،بیان داشت:عید سعید غدیر سر آغاز شروع امامت و ولایت در جهان  است زیرا جایگاه مهم و اساسی امامت در ساختار و استحکام بخشی دین اسلام به وضوح در این روز بزرگ به روشنی و زیبایی با کلام رسول گرامی اسلام (ص) رقم می خورد و تبیین و ترویج موضوع ولایت و امامت به عنوان یک رکن بزرگ در بعد از پیامبر مکرم اسلام حضرت محمد (ص) ، در رأس امور جامعه اسلامی قرار می گیرد. ولایت تضمین‌کننده اجرای همهٔ احکام الهی و یکی از فلسفه‌های مهم امامت در حفظ دین، اجرای حدود و احکام الهی و گسترش عدالت در عالم هستی است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان در این پیام،  ولایت را یکی از مهم‌ترین اصول شریعت دانسته و اضافه می کند: در این راه مهم و خطیر و در ادامه استمرار رهبری رسول اکرم(ص) چگونه ممکن است این نهضت بزرگ بدون رهبر و مقتدا ادامه پیدا کند و از شر شیاطین بزرگ روزگار در امان بماند. بدون شک ادامه آن مسیر خطیر؛ جز با حضور ولایت ائمه معصومین (ع) و بعد از آن ولی‌فقیه؛ تکمیل، توسعه و ادامه نخواهد یافت. 

دکتر کامرانی در این پیام یادآوری کرده است که: امامت فقط یک مقام ظاهری نیست؛ بلکه مقام والای معنوی است که علاوه بر رهبری حکومت اسلامی، هدایت همه جانبه را در امر دین و دنیا بر عهده دارد؛ فکر و روح مردم را هدایت کرده و شریعت پیامبر اسلام(ص) را از هر گونه تحریف و تغییر پاسداری می‌کند و به اهدافی که پیامبر(ص) برای آن مبعوث شد، صحه می گذارد و ادامه این راه را تحقق می‌بخشد.

وی اضافه کرد: موضوع امامت چنان مهم است که هیچ‌یک از مذاهب اسلامی و ادیان دیگر، منکر آن نیستند و به‌طور کلی امام نقش مغز و قوه ادراکی جامعه را دارد و در همه مراحل بشری لازم است که تمسکی محکم به دین و آموزه‌های آن داشته باشد تا بتواند بن‌بست‌های فکری و عقیدتی را درهم‌ نوردیده و با دستگیری از اندیشه بکر و نوآور ، برای مشکلات و معضلات معنوی بشریت راه حل منطقی و عقلانی ارائه نماید.

دکتر کامرانی در این پیام  خاطرنشان کرد: در عصر حاضر و در غیاب امام مهدی موعود(عج)، هدایت جامعه به دست نایب ایشان انجام می‌گیرد و همه وظیفه داریم در این مسیر خطیر؛ منویات مقام معظم رهبری را چراغ راه خود سازیم تا از انحراف و بیراه رفتن در این دنیای افسون و فریب ، بر حذر باشیم.

وی در ادامه آورده است:  دهه ولایت فرصتی ارزشمند برای ارائه ساختارهای اصلی دین مبین اسلام و نقش حیاتی «اهل‌بیت (ع)» در جلوگیری از انحراف دین مبین اسلام است.

مسئول بسیج اساتید استان در پایان  با تبریک مجدد این روز بزرگ و خجسته به مسلمانان جهان ، به خصوص دانشگاهیان دانشگاه آزاد اسلامی استان هرمزگان، از همه آنان خواست با تحقیق، تفسیر و پژوهش در حوزه فرهنگی و معنوی روز بزرگ غدیر و بررسی شخصیت معنوی امام علی (ع)، در روشنگری جامعه با تکیه بر مستندات تاریخی و احادیث و کتاب آسمانی قرآن کریم صادقانه همت گمارند و خدمات ارزشمندی را در حوزه علم و دین به ثبت برسانند. 

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)