یاداشت مدرس تاریخ دانشگاه جواد بیژنی در سالروز تخریب بقیع

بیژنی: تخریب بقیع حاصل بازتولید تفکر تکفیر، ۶۰۰ سال پس از ابن تیمیه بود، حاصل خود مسلم پنداری عده‌ای کوته‌بین بود که هرکسی خارج از دایره اندیشه خود را محکوم به مرگ و نیستی می دانند.

 به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان، استاد بسیجی جواد بیژنی مدرس تاریخ دانشگاه در سالروز تخریب بقیع نوشت:
امروز سالروز تخریب بقیع است اتفاقی که حاصل بازتولید تفکر تکفیر، ۶۰۰ سال پس از ابن تیمیه بود حاصل خود مسلم پنداری عده‌ای کوته‌بین که هرکسی خارج از دایره اندیشه خود را محکوم به مرگ و نیستی می دانند.
در سال‌های اخیر نسخه به‌روز شده تکفیری ها در چهره داعش رخ نمود، با آن اوج گیری اولیه و حمایت های مادی و معنوی جهان سلطه از این فرقه منحرف، می‌رفتند تا فاجعه ای دیگر برای عالم اسلام در عراق و شام رقم بزنند، اما هرگز نتوانستند. بین ناکامی فتنه گران امروز و آن اتفاق تلخ عبرتی نهفته است که فهم آن هر منصفی را وادار به تحسین می‌کند.
اگر آن روز وهابی های وحشی و خود پرست توانستند بارگاه خاندان اهل بیت علیهم السلام را تخریب کنند، به این دلیل بود که در جهان اسلام قدرتی الهام بخش، پشتیبان و بسیج کننده نبود تا بتواند جلوی خوارج نوظهور را بگیرد. اما امروز با وقوع انقلاب اسلامی، مرکزی برای تولید قدرت بازدارنده در جهان اسلام به وجود آمده است که علیرغم همه دشمنی ها توانسته از میان اقوام و کشورهای مسلمین نیروی تازه نفس و با انگیزه برای دفاع از منافع مسلمین تشکیل دهد. قدرتی که یک تشر رهبر آن باعث شد تا در حادثه منا، سعودی های مغرور مجبور به تحویل جنازه های حجاج شهیدمان شوند.
قدرتی که بخش کوچکی از آن در یمن، همه ادعاهای عربستان را به چالش کشیده است.
این از برکات نوظهور انقلاب اسلامی است./

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.