نخستین استارتاپ انتخاباتی بسیج اساتید در اصفهان برگزار شد

نخستین استارتاپ انتخاباتی بسیج اساتید استان اصفهان، با حضور مسئولان کانون‌ها و اساتید دانشگاهی در دانشگاه اصفهان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان اصفهان، در نخستین استارتاپ انتخاباتی بسیج اساتید استان اصفهان، سه ارائه‌دهنده منتخب بسیج اساتید، مباحثی را در رابطه با موضوعات پیش‌ روی کشور و از جمله انتخابات مجلس شورای اسلامی مطرح کردند.

فرهاد مصری نژاد، مسئول تحلیل و ‌بررسی بسیج اساتید استان اظهار داشت: بسیج اساتید پس از برگزاری این دوره، ایده‌ها را جمع آوری کرده و به عنوان پیشنهادی به افرادی که ممکن است از آنها استفاده کنند، ارائه می‌دهد.

وی با اشاره به اهداف این رویداد افزود: صحبت برخی از معاونان بسیج اساتید در مورد مسائل کلی و صحبت در رابطه با استارتاپ‌های انتخاباتی را می‌توان از اهداف این همایش دانست.

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان نیز گفت: مقوله انتخابات از مهم‌ترین و تاثیرگذارترین اتفاقات کشور و دارای ابعاد مهم خارجی و داخلی است.

بیژن شمس افزود: تعدد لیست‌ها در انتخابات سبب ریزش رأی می‌شود و باعث این است که بعضی مواقع دوست‌ها در برابر دوست‌ها قرار بگیرند.

وی خاطرنشان کرد: ۲۵ درصد نمایندگان مجلس فعلی تایید صلاحیت نگرفتند و این یعنی مردم ما باید با نگاه جدیدی وارد عرصه انتخابات مجلس شوند.

باید به فکر جنگ رسانه‌ای دشمن علیه جوانان بود

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان اصفهان در ادامه این همایش گفت: در دوره‌های گذشته مجلس، قانون انتخاباتی، به دلیل اینکه برخی نمایندگان از روش سنتی برای جمع آوری رأی استفاده کردند، به تصویب نرسید. چون آنها دیگر نمی‌توانستند به آن روش قدیمی رأی جمع کنند و نماینده مجلس شوند.

وی تاکید کرد: جوانان امروز از مبانی ایثار و شهادت و جهاد اطلاعی ندارند و جنگ رسانه‌ای دشمن دارد مغز آنها را شست‌و‌شو می‌دهد و بایستی به فکر بعضی از آنها بود.

شمس گفت: در جمهوری اسلامی، نظام سازی به درستی شکل گرفت اما در دولت سازی به مشکل برخوردیم، زیرا دچار اهداف سلیقه‌ای فردی و حزبی شدیم.

وی اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری و همچنین بسیج اساتید، حل مسائل و مشکلات مردم است و وظیفه اساتید دانشگاه، ایجاد راه حل و پیشنهاد برای حل هر مسئله است.

معاون منابع انسانی بسیج اساتید استان در پایان صحبت‌های خود گفت: اگر می‌خواهیم نیرویی انقلابی را به مجلس وارد کنیم، باید او را در مشورت مداوم با چندین استاد مختلف قرار دهیم تا او را در زمینه‌های مختلف راهنمایی کنند.

علی اکبر جعفری، معاون فرهنگی بسیج اساتید استان اصفهان نیز در حوزه استارتاپ‌های انتخاباتی گفت: نخستین انتخابات کشور در سال ۱۲۸۵ هجری شمسی برگزار گردید و با توجه به اسناد تاریخی، به رغم ساز و کارهای پیش بینی شده، اصلی با عنوان مراقبت از انتخابات به مثابه حق‌الناس به هیچ عنوان وجود نداشت، اما پس از پیروزی انقلاب، اجرای درست و به موقع انتخابات و مراقبت از سلامت انتخابات مورد توجه مجریان ۴۰ دوره انتخابات ادوار جمهوری اسلامی بوده است.

حرکت جریان ساز بسیج اساتید در عرصه انتخابات پیش رو

رئیس بسیج اساتید استان اصفهان در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: مجموعه بسیج اساتید کشور با توجه به لزوم حضور حداکثری جریان نیروهای انقلاب و استفاده تخصصی از نظرات نخبگان به ویژه اساتید دانشگاهی، تصمیم به برگزاری نخستین استارتاپ انتخاباتی در سطح کشور گرفت و به دلیل اینکه اصفهان به عنوان رکن اساسی مبحث استارتاپ انتخاباتی در کشور نامیده شده است، نخستین برنامه را در این استان برگزار کرد.

محمد باقری گفت: اساتید دانشگاه در محورهای ۱۲ گانه، فعالیت‌ها و پیشنهادات خود را ارائه کردند و باتوجه به ظرفیت آنها در زمینه‌های مختلف، این طرح‌ها جمع آوری شد.

وی افزود: ایده‌ها جمع آوری شده و به مسئولان مربوطه در تهران منتقل خواهد شد تا بتوانند از این ایده‌ها در مسیر برگزاری هر چه بهتر انتخابات استفاده کنند.

رئیس بسیج اساتید استان با اشاره به انتخابات پیش روی کشور خاطرنشان کرد: حرکت بسیج اساتید را می‌توان یک حرکت جریان ساز در عرصه‌های جدید انتخابات دانست و امیدواریم بتوانیم باز هم از نظر اساتید بسیجی استان در مسیر برگزاری هر چه بهتر انتخابات استفاده کنیم.

باقری گفت: با توجه به سرفصل‌های تخصصی ارائه شده در استارتاپ انتخاباتی، تعداد ۱۵ اثر به دبیرخانه رویداد ارسال شد و در این رویداد، ۳ مبحث تخصصی در رابطه با فضای مجازی، مشارکت حداکثری و مراقبت از انتخابات به مثابه حق الناس ارائه شد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری تسنیم

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.