برگزاری جلسه هیأت اندیشه ورز سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان

دکتر احسان کامرانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان:رویکرد سازمان بسیج اساتید ورود به مسائل جامعه برای احصائ راه حل برون رفت از مشکلات و فعال نمودن ظرفیت هاست.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان، احسان کامرانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان و سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان در جلسه هیات اندیشه ورز بسیج اساتید که با حضور اعضاء شورا، معاونین و مسئولین اندیشکده های این سازمان برگزار شد گفت: امنیت، رشد وتعالی نظام اسلامی و پیشرفت های علمی کشور و اساتید مرهون رشادت، ایثار و ایستادگی رزمندگان و خون شهداست که در هشت سال دفاع مقدس مردانه و بی ادعا به فرمان امام بزرگوار لبیک گفتند. ما باید این مقاومت و ایستادگی  که منجر به امنیت و توسعه شده راقدر بدانیم و رهرو راه شهدا باشیم.

کامرانی گفت: هر کسی که در شرایط فعلی دغدغه مسائل اجتماع و مردم را داشته و در جهت برون رفت و حل مسائل گامی بردارد در واقع استاد بسیجی است. رویکرد سازمان بسیج اساتید ورود به مسائل جامعه برای احصائ راه حل برون رفت از مشکلات و فعال نمودن ظرفیت هاست.

مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان با تاکید بر تبیین بیانیه گام دوم به اهمیت امید آفرینی اشاره و بیان داشت: هیچ جهادی در شرایط کنونی بالاتر از امید آفرینی واقعی و خلق امیدواری در نسل جوان کشور و به خصوص دانشجویان نیست. ما باید با برنامه ریزی و نگاه به بیانیه گام دوم به عنوان نقشه راه آینده انقلاب اسلامی با کار و تلاش این مهم(امید آفرینی) را در جامعه دانشگاهی و اجتماع محقق سازیم.

دکتر کامرانی با اشاره به این مساله که نظام جمهوری اسلامی ایران یک نظام کار آمد و موفق است، گفت:دشمنان جمهوری اسلامی ایران  و مستکبران از همان ابتدای پیروزی انقلاب به دنبال براندازی و ضربه به این نظام ومردم بوده و هستند آنها از همه حربه ها و روش ها در راه هدف شوم خود از قبیل؛ جنگ، تحریم، ترور و ... بر علیه ملت ایران استفاده کردند. اما با وجود همه این دشمنی ها، نظام جمهوری اسلامی ایران قله های پیشرفت را یکی پس از دیگری فتح و امروز تمام دنیا شاهد اقتدار، عظمت و پیشرفت ایران اسلامی است. حربه امروز دشمنان و مستکبران که موقعیت استکباری و استعماری خود را در جهان و منطقه در خطر دیده اند و در تقابل با جریان مقاومت دچار شکست های سنگینی شده اند، ایجاد و القای شبهه و شبهه افکنی در خصوص ناکارآمدی نظام است؛ اساتید باید در فضای جامعه و دانشگاه روشنگری و به شبهات پاسخ دهند.

سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان تاکید کرد: اساتید و اعضای هیأت علمی باید ضمن تبیین بیانیه گام دوم این بیانیه را از بعد نظری به عمل تبدیل و آن را عملیاتی و اجرایی کنند.

در ادامه جلسه سایر اساتید به بیان دیدگاه ها و برنامه ها در خصوص بیانیه گام دوم پرداختند.

 

 

 

دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.