عنوان سایت
سه شنبه 29اسفند 1396
مشاهده خبر
شاهانی در نشست خبری خبر داد
آغاز مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت تحصیلات تکمیلی دانشگاه آزاد از فردا/ شیوه‌نامه دوره دکتری ابلاغ شد
تاریخ خبر :1396/07/10 18:08:01


امیررضا شاهانی رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد در نشست خبری صبح امروز با اشاره به آغاز مهلت ثبت‌نام تکمیل ظرفیت تحصیلات تکمیلی این دانشگاه از فردا (سه‌شنبه 11 مهر) گفت: داوطلبان برای شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت تا ساعت 24 روز جمعه 14 مهر ماه مهلت دارند و این زمان قابل تمدید نیست.

وی با بیان اینکه نتایج تکمیل ظرفیت در روز یکشنبه 16 مهر اعلام می‌شود،اظهار داشت: در دوره دکتری بیشتر ظرفیت‌ها تکمیل شده و بیش از 2 هزار نفر می‌توانند انتخاب رشته کنند و در دوره کارشناسی ارشد ظرفیت بیشتری وجود دارد که دوره تکمیل ظرفیت با مجوز وزارت علوم بر اساس جلسه روز چهارشنبه انجام می‌شود.

شاهانی گفت: داوطلبان در دوره دکتری باید به مصاحبه دعوت شده باشند و در مصاحبه شرکت کرده باشند تا بتوانند در مرحله تکمیل ظرفیت شرکت کنند که داوطلبان در این دوره می‌توانند 20 رشته محل انتخاب کنند و برای داوطلبان کارشناسی ارشد نیز امکان انتخاب 100 رشته محل، وجود دارد.

رئیس مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اضافه کرد: در مقطع کارشناسی نیز قرار است ثبت‌نام تکمیل ظرفیت داشته باشیم که بیشتر در رشته‌های پزشکی و هفته آینده اعلام می‌شود.

شاهانی با اشاره به تاکید مسئولان دانشگاه آزاد بر ارتقاء کیفیت گفت: روند پذیرش در دوره‌های بدون آزمون اصلاح می‌شود و ظرفیت دوره دکتری به یک چهارم ظرفیت سال گذشته رسیده است.

وی ادامه داد: شیوه نامه دوره دکتری دانشگاه آزاد نیز به تمام واحدها ابلاغ شده و بر این اساس اعضای هیأت علمی که قصد دارند هدایت رساله دکتری به عنوان استاد راهنما را بر عهده بگیرند باید استادیار بوده و حداقل 3 سال سابقه تدریس در دوره کارشناسی ارشد داشته باشد و علاوه بر اینها باید حداقل 2 پایان نامه کارشناسی ارشد را هدایت کرده و 2 مقاله علمی در مجلات علمی پژوهشی یا ISI به چاپ رسانده باشدگروه خبر: اخبار دانشگاهها

تعداد بازديدها: 210