عنوان سایت
سه شنبه 29اسفند 1396
مشاهده خبر
در پژوهشگاه مواد و انرژی کرج
مراسم گراميداشت هفته دفاع مقدس و تجليل از خانواده شهداي پژوهشگاه مواد و انرژي برگزار شد
تاریخ خبر :1396/07/05 12:57:19


همزمان با ايام محرم، گراميداشت هفته دفاع مقدس و تجليل از خانواده شهداي پژوهشگاه مواد و انرژي با حضور سرهنگ دكتر نمكي معاون اجرایی فرماندهي سپاه امام حسن مجتبي (ع) استان البرز، دكتر رحيمي پور رييس بسيج اساتيد استان البرز، سرهنگ یدالله رنجبر پور رئیس مرکز مشاوره معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان البرز و دکتر کاووسی فرمانده پايگاه بسيج شهيد مطهري (ره) پژوهشگاه برگزار شد .

دكتر رحيمي پور رئیس دفتر ریاست، روابط عمومی و امور بین الملل پژوهشگاه ضمن عرض خيرمقدم به حضار و مهمانان اين مراسم، به روح شهداي صدر اسلام، شهداي كربلا و شهداي جنگ تحميلي درود فرستاد و با استناد به آيه" وَلاَتَحْسَبَنَّ الَّذِينَ قُتِلُوا فِي سَبِيلِ اللَّهِ أَمْوَ َتَا بَلْ أَحْيَآءٌ عِندَ رَبِّهِمْ يُرْزَقُون" گفت: شهیدان زنده اند و ما وجود معنوی آنان را در این مراسم حس میکنیم.

وی اظهار داشت: آغاز هفته دفاع مقدس امسال با ایام محرم مصادف شده و همچنان که همه می دانیم ما نیز اسطوره هایی را در جنگ تحمیلی داریم که همانند دیگر اسطوره ها از خانواده، مال و جان خود گذشتند تا از سرزمین و مردم خود دفاع کنند.

رئیس بسیج اساتید استان البرز ادامه داد: جا دارد که جامعه دانشگاهی، هنرمندان و نویسندگان ما دریچه جدیدی را باز کنند و با نگاهی دیگر به زندگی و رشادت های آنان و روح این فرهنگ و این مراسم را در ایران اسلامی ببینند.

وی افزود: ما باید به این بیندیشیم که جنگ چه دستاوردهایی را برای ما به جا گذاشت؛ با همه اتفاق هایی که افتاد، این جنگ سخت با عملیات و فلسفه حرکت امام حسین (ع) به جنگ نرم بر علیه دشمن تبدیل شد.

دکتر رحیمی پور در ادامه سخنان خود به فرمایشات امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری درخصوص جنگ و دستاوردها و نعمات آن، پرداخت و خاطر نشان کرد: اکنون وقت آن رسیده است که در کنار گرامیداشت حماسی و برنامه ریزی های ملی که لازمه یاد و خاطره شهدا و جانبازان است، دفاع مقدس را به محور گفتگوی ملی و گفتگوی بین نسلها تبدیل کنیم.

در ادامه مراسم سرهنگ دکتر نمکی نیز ضمن قدردانی از مسئولین پژوهشگاه در برگزاری این مراسم، به خانواده شهدای پژوهشگاه ادای احترام کرد و گفت: در قبال صبر و شکیبایی این عزیزان زبان قاصر است.

وی در سخنان خود به مسایل و مشکلات موجود جامعه به ویژه استان البرز اشاره کرد و اظهار داشت: هر کدام از ما در حد توان و بضاعت خود می بایست در حل مشکلات جامعه سهیم شویم به ویژه جامعه دانشگاهی و مجموعه های پژوهشی که با تولید علم و دانش خود می توانند به جامعه و کشور کمک بزرگی کنند.

گفتنی است، این مراسم با پخش کلیپ جنگ و اجرای مداحی همراه بود.

در پایان نیز با اهدای لوح تقدیر از 20 نفر از همکاران خانواده شهید پژوهشگاه تقدیر شد.گروه خبر: اخبار سازمان

تعداد بازديدها: 265