برگزاری آیین بزرگداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید

یکشنبه 1399/04/01 - 01:26 hormozgan

برگزاری آیین بزرگداشت سالروز شهادت دکتر مصطفی چمران و روز بسیج اساتید

بسیج اساتید با در اختیار داشتن سرمایه انسانی متخصص و متعهد می تواند در تمامی عرصه های مورد نیاز انقلاب و جامعه به خوبی نقش ایفا کند.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان هرمزگان، مراسم گرامیداشت سالروز شهادت شهید دکتر مصطفی چمران در دانشگاه فرهنگیان استان با حضور برخی از اساتید و اعضای هیأت علمی برگزار گردید.

در ابتدای جلسه دکتر ضیایی ریاست دانشگاه فرهنگیان استان ضمن خیرمقدم و گرامیداشت شهادت شهید دکتر چمران و تبریک روز بسیج اساتید، گفت: شهید چمران به عنوان یک مبارز و مجاهد در عرصه های مختلف و در داخل و خارج شناخته می شود. اخلاص، عدم توجه به ظواهر دنیا و روحیه شهادت طلبی، ایشان را از وزارتخانه و دفترکار به میدان مبارزه و جنگ آورد. دکتر چمران فرمانده دلاور و شجاع بود که در تمام عرصه های نبرد با دشمن، در خط مقدم و جلوی نیروها حرکت می کرد.

ضیایی بیان داشت: بسیج اساتید با در اختیار داشتن سرمایه انسانی متخصص و متعهد می تواند در تمامی عرصه های مورد نیاز انقلاب و جامعه به خوبی نقش ایفا کند.

دکتر چمران درس آموخته مکتب امیرالمومنین علی (ع) و فردی انقلابی و مجاهد بود

دکتر احسان کامرانی مسئول بسیج اساتید استان با اشاره به روند شکل گیری بسیج اساتید در استان گفت: امروز به حول قوه الهی تقریبا در همه واحد های دانشگاهی استان ما کانون بسیج اساتید داریم و اساتید با تجربه و متعهد در بسیج اساتید در عرصه های مختلف سازماندهی و فعالیت دارند.

کامرانی با اشاره به شخصیت ویژه و عرفانی شهید چمران گفت: دکتر چمران درس آموخته مکتب امیرالمومنین علی (ع) و فردی انقلابی و مجاهد بود که به مطالبات امام جامعه به خوبی لبیک گفت و در صحنه های مختلف دفاع از کشور حضور فعال و موثر داشت. شخصیت و روحیات عرفانی شهید چمران برای اساتید الگوست، ما باید با شناخت شرایط و نیازمندیها رهرو راه آن شهید والا مقام باشیم.

ایشان با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در خصوص اهمیت دادن به مسائل اقتصادی در سالیان اخیر گفت: جنبش استادی و اساتید به عنوان قشر فرهیخته جامعه؛ و دانشگاه به عنوان مرکز تفکر و اندیشه باید برنامه های عملیاتی برای تحقق جهش تولید تهیه و برای تحقق آن مطالبه و تلاش نمایند.

مسئول بسیج اساتید استان با اشاره به بیانیه گام دوم به عنوان نقشه راه انقلاب اسلامی گفت: استان هرمزگان از ظرفیت های بی نظیری برخوردار است که در صورت فعال شدن منجر به توسعه استان و کشور خواهد بود و بخش زیادی از مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم برطرف خواهد شد.

 

امید بخشی یکی از رسالت ها و ماموریت های دانشگاه و اساتید

جواد بیژنی مدرس دانشگاه و معاون سیاسی سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان با تاکید بر بازخوانی و مرور پیام بنیانگذار انقلاب اسلامی در خصوص شهادت شهید دکتر مصطفی چمران گفت: پیام حضرت امام (ره) به مناسبت شهادت شهید چمران و پیام مقام معظم رهبری به مناسبت شهادت سپهبد شهید سردار حاج قاسم سلیمانی از شباهات زیادی برخوردار هستند. همه زندگی این دو شهید والا مقام جهاد مستمر و طولانی در راه خدا بود.

بیژنی با اشاره به بیانیه گام دوم، بر اهمیت امید آفرینی در جامعه تاکید و بیان داشت: امروز امید بخشی یکی از رسالت ها و ماموریت های دانشگاه و اساتید است. در بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری بر جهاد امید بخشی تاکید دارند؛ بنابراین یکی از الویت های دانشگاه و جنبش استادی باید تلاش برای تحقق این مهم در فضای علمی و جامعه باشد. اگر به اتفاقات و مسائل اوایل انقلاب اشرافیت داشته باشیم و به طور مثال؛ مسائل سال 60 که سال شهادت این شهید بزرگوار است را بررسی کنیم به خوبی خواهیم یافت که امروز این امید بر مبنای واقعیت است و جمهوری اسلامی ایران اکنون از توانمندی خوبی در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی برخوردار است. امروزه علیرغم وجود مشکلات امیدهای بسیاری برای حل آن وجود دارد و بسیاری از مشکلات را پشت سرگذاشته و شرایط اکنون قابل مقایسه با سال های اول انقلاب نیست.

در پایان دکتر مختار ذاکری پس از دریافت حکم مسئولیت کانون بسیج اساتید دانشگاه فرهنگیان استان، ضمن اشاره به شاخصه های استاد بسیجی و تراز انقلاب، گفت: ما در دانشگاه فرهنگیان به دنبال راه اندازی اندیشکده تعلیم و تربیت هستیم تا از این طریق مسائل و مشکلات آموزشی را احصا و با استفاده از ظرفیت های موجود راه حل های برون رفت از مشکلات را شناسایی و به متولیان ارائه دهیم.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)