پیشرفت ها حاصل خودباوری تهذیب نفس و اعتماد به جوانان مؤمن و حزب‌اللهی است

یکشنبه 1399/03/25 - 18:32 hormozgan

پیشرفت ها حاصل خودباوری تهذیب نفس و اعتماد به جوانان مؤمن و حزب‌اللهی است

مسئول بسیج اساتید استان هرمزگان: برای توسعه همه‌جانبه باید همه فرصت‌ها و تهدیدات در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و... توسط نخبگان و متخصصان به‌خوبی مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان هرمزگان، دکتراحسان کامرانی مسئول بسیج اساتید استان در کارگروه تخصصی محیط زیست و منابع طبیعی که با حضور مدیر کل سازمان محیط‌زیست استان و برخی اعضای هیأت علمی دانشگاه برگزار شد؛ با تأکید بر ارائه راهکارهایی برای برون رفت از مسائل و مشکلات توسط اندیشکده ها اظهار کرد: راهکارهای احصاء شده توسط کارگروه های تخصصی ذیل هر اندیشکده باید قابلیت اجرایی و عملیاتی شدن را به بهترین نحو داشته باشد.

دکتر کامرانی با اشاره به تهدیدات و فرصت‌های پیش‌رو با شیوع کرونا در جهان و کشور افزود: یکی از وظایف و هنر اصلی نخبگان دانشگاهی پیداکردن راهی برای ایجاد فرصت‌سازی در شرایط بحرانی برای برون‌رفت از مشکلات و بهره مندی از ظرفیت های باالقوه و به فعلیت رساندن آن ها است.

مسئول بسیج اساتید استان ورئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان بررسی و اظهارنظر در همه حوزه‌ها را با توجه به تخصص و مهارت‌های افراد خواستار شد و عنوان کرد: برای توسعه همه‌جانبه باید همه فرصت‌ها و تهدیدات در حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی و... به‌خوبی مورد بررسی قرار گیرد و در همه امور راهکار برون‌رفت از شرایط تهدید به‌درستی بررسی و تدوین شود تا بتوان در جمع‌بندی کلی به نتیجه قابل قبولی دست پیدا کنیم.

ایشان گفت: در راستای استفاده از ظرفیت علمی و تخصصی اساتید، سازماندهی اساتید در قالب کارگروه های تخصصی ذیل اندیشکده ها صورت گرفته و سایر اساتید و اعضای هیأت علمی می توانند با توحه به تخصص و علاقه در کارگروه ها عضو شوند.

دکتر کامرانی اضافه کرد: فراموش نکنیم که بسیاری از فرصت‌ها درست در زمان وقوع بحران و تهدید اتفاق می‌افتد که اگر به‌ موقع این اتفاقات شناسایی و پایش نشود، فرصت‌ها در مصاف با چالش‌ها رنگ می‌بازند و سیطره و قلمرو تهدیدات فراگیر و بلکه همه‌گیر می‌شود.

وی تأکید کرد: نباید فراموش کنیم که در طول چهار دهه عمر انقلاب که همه قدرت‌ها برای ما تهدیدآفرین بودند، عده‌ای جوان انقلابی با فرصت‌سازی از تهدیدات، موجب افزایش قدرت نظامی و فناوری ایران اسلامی شدند و این نتیجه خودباوری، تهذیب نفس و اعتماد به جوانان مؤمن و حزب‌اللهی است.

در ادامه نشست؛ مدیرکل سازمان محیط‌زیست استان هرمزگان نیز با اشاره به ظرفیت‌های زیست‌محیطی منطقه، گفت: ظرفیت و توانمندی این استان در حوزه‌های زیست‌محیطی قابل‌توجه و تعامل است؛‌ بنابراین گسترش شهرسازی و تولید بی‌رویه پسماندهای شهری و فاضلاب از مهم‌ترین چالش‌هایی بوده که دریا و آب‌های زیرزمینی را به‌شدت تهدید می‌کند و اگر راه‌حل مناسبی در این زمینه اتخاذ نشود؛ موجب آسیب‌های بزرگی به محیط‌زیست منطقه خواهد شد.

حبیب مسیحی‌تازیانی ادامه داد: با توجه به تنوع اقلیم و زیست‌گاه‌های مختلف در استان هرمزگان با قابلیت‌های زیست‌محیطی در حوزه دریایی، رودخانه‌ها، تالاب‌ها، دشت‌ها، بیابان‌ها، کوهستان و جنگل، این استان در ردیف استان‌های با قابلیت توانمندی‌های طبیعی بالا قرار دارد که به همان نسبت نیز تنوع را در گونه‌های مختلف گیاهی و جانوری شاهد هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پیشنهاد‌های مختلفی در حوزه‌های متعدد زیست‌محیطی تدوین و به مراجع بالادستی ارائه شده است که امید می‌رود با به‌کارگیری شیوه‌های نوین با به حداقل رساندن آسیب‌های زیست‌محیطی در تمام حوزه‌های دریایی و خشکی، بتوانیم با بهره‌وری بهتر از منابع طبیعی و زیست‌محیطی بهره‌مند شویم.

این نشست تخصصی با بحث و بررسی در حوزه‌های مختلف محیط‌زیست، حفظ منابع طبیعی، حفظ ذخیره‌گاه‌های طبیعی گیاهان، حفظ حیات‌وحش، کاهش آلودگی منابع زیرزمینی، دریا و هوا به پایان رسید.

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)