تغییر و دگرگونی در سرشت دولت های ستمگر حتمی و اجتناب ناپذیر است

دوشنبه 1399/03/19 - 19:35 hormozgan

تغییر و دگرگونی در سرشت دولت های ستمگر حتمی و اجتناب ناپذیر است

مسئول بسیج اساتید استان هرمزگان:‌ نژادپرستی و زیرپاگذاردن عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی یکی از ارکان نظام سرمایه‌داری دولت ستمکار آمریکاست.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان هرمزگان، دکتر احسان کامرانی مسئول بسیج اساتید استان در مراسم آیین همبستگی با جنبش نَفَس در آمریکا، که در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس همزمان با سایر واحدهای دانشگاهی برگزار گردید، اظهار کرد:‌ اقدام وحشیانه دولت آمریکا در پایمال کردن حقوق بشر و قتل جورج فلویدِ سیاه‌پوست، نشان داد که نژادپرستی و زیرپاگذاردن عدالت اجتماعی و حقوق شهروندی یکی از ارکان نظام سرمایه‌داری دولت ستمکار آمریکاست.

دکتر کامرانی ریاست دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان افزود: فریادهای این سیاه‌پوست در زیر چکمه‌های کثیف سرمایه‌داری غرب، پرده از چهره ظالمانه آنان برداشت و به دنیا فهماند که بسیاری از رنگین‌پوستان آمریکا قدرت نفس کشیدن برای احقاقِ حقوق از دست رفته خود را ندارند و مجبورند در زیر فشار گارد سرکوب‌گر ملی آمریکا، نابود شوند. دولت های ستمگر بدانند که ظلم آنها پایدار نخواهد بود؛ تغییر و دگرگونی در سرشت دولت های ستمگر حتمی و اجتناب ناپذیر است.

در ادامه این مراسم دکتر حسین پرورش مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس ضمن محکوم کردن دولت آمریکا، گفت: اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه با اعلام حمایت از مردم ستمدیده آمریکا به جهان اعلام می‌دارند که آمریکا نه هفت دقیقه بلکه سال‌هاست که زانوی خود را بر گلوی ملت ستمدیده جهان فشرده و با تکیه بر قدرت سرمایه‌داری خود نفس‌ها را در گلو خشکانده است و به دروغ فریاد دادخواهی و دفاع از حقوق بشر را سر می‌دهد.

دکتر پرورش اضافه کرد: دولتی که خود تروریست است و با تولید سلاح‌های مخرب جنگی، سال‌هاست با حمایت از ترور، ناامنی و ددمنشی گلوی ملت‌های مظلوم را نشانه می‌گیرد چگونه می‌تواند از حقوق بشر و نظم نوین جهانی صحبت کند، وقتی‌ که دستان ناپاکش به خون هزاران مظلوم بی‌گناه آلوده است.

وی عنوان کرد:‌ دولت آمریکا وقتی حق نفس کشیدن را با همه قساوت قلب و بی‌شرمی در مقابل انظار عمومی به سخره می‌گیرد، دیگر نمی تواند دستان خون‌آلود خود را که آغشته به خون میلیون‌ها انسان بی‌گناه و بی‌پناه است را پنهان سازد و ساز دموکراسی و حقوق بشر بنوازد.

پرورش گفت: اکنون پرده از چهره خون‌خوار آمریکای جهان خوار فروافتاده و حقانیت بیانات رهبر معظم انقلاب که فرمودند: «دولت‌های آمریکا راه زوال را در پیش گرفته‌اند در حال تحقق است».

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید در پایان برگزاری آیین همبستگی، نامه استادان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی به مردم ستمدیده ایالات متحده آمریکا، توسط اساتید و اعضای هیأت علمی امضا و حضار با محکوم کردن دولت آمریکا، حمایت خود را از مردم ستم دیده این کشور اعلام کردند.

 

افزودن دیدگاه جدید