همبستگی جنبش استادی ایران با جنبش نَفَس در آمریکا

دوشنبه 1399/03/19 - 13:14 hormozgan

همبستگی جنبش استادی ایران با جنبش نَفَس در آمریکا

مراسم آیین همبستگی با جنبش نَفَس در آمریکا، همزمان در دفتر بسیج اساتید استان هرمزگان و دفاتر کانون های بسیج اساتید در واحد دانشگاهی استان با حضور اساتید و اعضای هیأت علمی برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان هرمزگان، مراسم آیین همبستگی با جنبش نَفَس در آمریکا، همزمان در دفتر بسیج اساتید استان و دفاتر کانون های بسیج اساتید در واحد دانشگاهی استان برگزار گردید.

این مراسم در راستای همبستگی با جنبش اجتماعی نَفَس در ایالات متحده آمریکا و حمایت از قیام عمومی ملت ستمدیده آمریکا علیه ساختار حکومت و سیاست در این کشور توسط جنبش استادی در استان هرمزگان همزمان با سایر استان ها رأس ساعت 12:30 در دفاتر کانون های بسیج اساتید دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی برگزار گردید.

در این مراسم آیین ادای احترام هفت دقیقه ای برای 7 دقیقه ربایش نَفَس شهروند سیاه پوست مقتول مظلوم آمریکایی زیر چکمه های لیبرال دموکراسی توسط اساتید و اعضای هیأت علمی با روشن نمودن 7 شمع اجرا و در پایان از نامه جنبش استادی به مردم ستمدیده ایالات متحده آمریکا رونمایی و پس از آن توسط اساتید و اعضای هیأت علمی امضا گردید؛ متن نامه مذکور به شرح ذیل است:

بسم الله الرحمن الرحیم

حضور مردم ستم دیده ی ایالات متحده آمریکا

سلام علیکم

با دلی دردمند و رنجور صدای دادخواهی شما مردمان ستم کشیده ی ایالات مختلف آمریکا را مقابل نظام استبدادی  سرمایه داری آمریکا شنیدیم ،ایرانیان شنیدند آنچه را که دیکتاتور در تماسش به فرمانداران ایالت ها  فرمان داد؛  آنگاه که فرمان داد تا گارد سرکوب ملی ،  به شما مردم  جویای کرامت و تشنگان  عدالت و معترضان به نظام خشن سرمایه داری  شلیک کنند! 

 مردم آمریکا ! با حنجره ای بغض آلود و چشمانی اشکبار دیدیم که چگونه ماشین سرکوبگر سرمایه داری   نقاب  دموکراسی را کنار نهاد و برادر فلوید  ثانیه به ثانیه و دقیقه به دقیقه و تا  هفت دقیقه  حق نفس را  مطالبه کرده و آنها اما این حق حیات  را از این مقتول مظلوم  مضایقه  می کردند؛

اینک اما با غیرت توآمان برادران سیاه و سفید و همه ی نژادها در تمامی  ایالت ها ، شاهد جنبش بزرگ اجتماعی نفس  هستیم ؛  جنبشی فراگیر و عمیق که ابتدایی ترین نیاز هر موجود زنده برای ادامه حیاتش را دنبال می کند! «حق نفس کشیدن»، «حق حیات»، «حق زنده ماندن» چیزی که پلیس آمریکا از جورج فلوید ها و همان جنبش نود و نه درصدی دریغ می کند؛

آری! ای کاش این مرزهای مصنوعی نمی بود؛ آنگاه ملاحظه می کردید ما با توصیه قرآن کریم، این آخرین کتاب آسمانی در کنار شما مردم ستمدیده ی آمریکا و دوشادوش سفید و سیاه برای مهارکردن زرسالاران، مبارزه ای طولانی را برای نجات بشریت گرفتار آمده در چنگال اهریمنان آغاز می کردیم ، آری !  جای بسی تاسف است که بشرقرن بیست و یکمی نیز   برای «نفس» مبارزه کند و اسفناک تر این که برای رسیدن به این حق طبیعی ،  با گلوله های ارتش آمریکا کشته شود؟ اما این یک واقعیت است؛  واقعیت تلخی که مردم آمریکا باید آن را بپذیرند و برای تغییر سرنوشت خود مبارزه کنند.

ملت مظلوم آمریکا ! درست است که به شما سخت می گذرد ؛  شما صحنه جانکاه و دلخراش جان کندن هم میهن خود را دیدید اما  بدانید که میلیون ها انسان در سراسر جهان برای نفس کشیدن و رها کردن گردن خویش از زیر پای نظامیان آمریکایی سال هااست که تلاش می کنند و چه بسیارشان در این راه سر و جان باخته اند اما هیج خبرنگاری آن صحنه های دهشتناک را به جهانیان مخابره و منعکس نکرد!

اگر گلوی «جرج فلوید » هفت دقیقه زیر زانوی پلیس آمریکا تحت فشار قرار گرفت و نفسش ایستاد، امروز اما بیش،از هفتاد سال است که حنجره میلیون ها مرد و زن فلسطینی زیر چکمه های  صهیونیست های مورد حمایت دولت آمریکا قرار گرفته و همه روزه تعدادی از آنها از ادامه حیات مادی خود محروم می شوند؛

درست است که شما عزادار هم وطنان خود در روزهای اخیر هستید و آنگاه که پلیس نژاد پرست با ماشین سازمانی خود جمعیت معترض را زیر می گرفت ما به یاد شما غمگین و عزاداریم  اما شهروندان با غیرت  آمریکایی باید چشم خویش را بر این واقعیت تلخ باز کنند که امروز هیچ نقطه ای در جهان نیست که انسانی زیر زانوی فشار دولت آمریکا از حق حیات محروم نشده باشد. آنچه امروز ترامپ در خبابان های آمریکا با شهروندانش می کند، گوشه ای ناچیز از رفتار دولتمردان این کشور است که طی سالهای متمادی به اسم دولت آمریکا بر مردم جهان روا داشته است ؛

امروز بیش از 17 سال است که مردم مظلوم عراق و افغانستان در سایه چکمه های ارتش  آمریکا و تروریست های  پرورش یافته دولت آمریکا استخوان هایشان خرد شده و از حق طبیعی حیات محروم هستند؛

 امروز بیش از هفت سال است که صدای شکسته شدن استخوان های گردن میلیون ها زن و مرد، پیر و جوان سوری زیر پای داعشیان ساخت دولت آمریکا به گوش می رسد و کسی صدای له شدن آن ها را نمی شنود. 

جنبش استادی ایران به نیابت از ملت شریف ایران که خود از بزرگترین قربانیان زانوی خشن  دولت آمریکا بوده و بخش  زیادی از آنها به  دلیل تحریم های ظالمانه دولت شما  از حق حیات و دریافت  دارو برخوردار نیستند؛ ضمن حمایت از «جنبش اجتماعی نفس»  در آمریکا  مطالبه گر حق همه مردم جهان برای نفس کشیدن و رهایی زمین  از سیطره استکبار جهانی است  و با  احترام به تمامیت ارضی  سرزمین  همه اقوام ، نژادها و زبان ها  در ایالات متحده ی آمریکا توصیه موکد دارد  که جنبش نفس را وسیله ای برای تغییر حاکمان زرسالار  و سرشت پلید سیاست و دولت آمریکا قرار داده و بیش از این اجازه ندهید دولتمردانی به نام ملت این سرزمین بزرگ  موجب بی آبرویی جهانی شوند. چراکه  تغییر و دگرگونی در سرشت دولت های ستمگر  حتمی و اجتناب ناپذیر است اما وقوعش از درون و به دست ملت  آمریکا، نوید بخش  بلوغ اجتماعی و فرهنگی مردمان تشنه ی عدالت خواهد بود ؛ زیرا مهم تر از همه، تحولات کرونایی نیز در سرزمین آمریکا نشان داد که جان های گرامی ملت شما اعتبار بالایی در محاسبات سیاستمداران جنگ طلب و زرسالار این کشور ندارد .

خردادماه ۱۳۹۹

والسلام علی من اتبع الهدی

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)