دانشگاه باید نقش خود را در جامعه بدرستی تشخیص و ایفا نماید

دوشنبه 1399/02/22 - 13:50 hormozgan

دانشگاه باید نقش خود را در جامعه بدرستی تشخیص و ایفا نماید

دکتر کامرانی مسئول بسیج اساتید استان هرمزگان: در شرایط فعلی و با وجود کمبودها و موانع، مسائل و کارها را پیش بردن و تحقق اهداف، بسیار ارزشمند است؛ و این با روحیه و مدیریت جهادی شدنی است.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان هرمزگان، دکتر احسان کامرانی مسئول بسیج اساتید استان در جلسه شورای بسیج اساتید به تشریح ماموریت و برنامه های این سازمان پرداخت.

دکتر کامرانی مسئول بسیج اساتید استان و رئیس دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان با اشاره به نقش اساتید به عنوان قشر فرهیخته جامعه تأکید داشت: دانشگاه باید نقش خود را در جامعه بدرستی تشخیص و ایفا نماید. دانشگاه ها و اساتید در راستای تحقق شعار سال هم اندیشی و برنامه ریزی کنند. نباید از جهش تولید غافل شویم. در شرایط فعلی و با وجود کمبودها و موانع، مسائل و کارها را پیش بردن و تحقق اهداف، بسیار ارزشمند است؛ و این با روحیه و مدیریت جهادی شدنی است.

ایشان بیان داشت: دانشگاه باید نیازها و مسائل بومی خود را شناسایی و با بهره گیری از ظرفیت های بومی و ملی در برطرف کردن و حل آنها بکوشد. استان هرمزگان از ظرفیت ها و نعمت های بسیاری بهره مند است؛ دانشگاه باید این ظرفیت ها را فعال کند.

کامرانی گفت: در مساله تولید، سرمایه انسانی متخصص و متعهد در کنار منابع طبیعی بسیار ارزشمند است، ما در دانشگاه های استان این سرمایه را در اختیار داریم.

فعال کردن ظرفیت دریا میتواند کمک بزرگی در تحقق جهش تولید باشد.

ریاست دانشگاه آزاد اسلامی هرمزگان با اشاره به نقش تشکل های انقلابی گفت: سازماندهی، گفتمان سازی و مطالبه گری رسالت اصلی تشکل ها است.     

دکتر کامرانی مسئول بسیج اساتید استان در بخشی دیگر از صحبت های خود به تحلیل دوران کرونا و پس از آن پرداخت و گفت: ویروس کرونا علاوه بر تهدید می تواند یک فرصت باشد.

وی گفت: با شیوع ویروس کرونا برای بررسی و تحلیل دوران کرونا و اتفاقات و تغییرات احتمالی پسا کرونا در سطح دانشگاه، محلی ، ملی و بین المللی در عرصه های اقتصادی، فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و علمی هیات اندیشه ورز در دانشگاه تشکیل شد.

دکتر کامرانی بیان کرد: در مساله جهانی شدن که توسط غرب مطرح بود تغییراتی اساسی در حال شکل گیری است و جهت جهانی شدن از غرب به سمت شرق در حال تغییر است. نحوه مواجهه غرب بویژه آمریکا با بحران کرونا به گونه ای بود که ناکارآمدی آن ها در مقابله با این بحران را به جهانیان اثبات کرد. عملکرد دولت های اروپایی و غربی در مدیریت و مقابله با ویروس کرونا، رو به افول بودن آمریکا و تمدن غرب را بیشتر نمایان کرد تا جایی که بسیاری از کارشناسان غربی نیز به آن اذعان دارند.

این عضو هیات علمی گفت: سازمان ها و تشکل های به اصلاح بین المللی پس از کرونا جایگاه و کارکرد قبلی خود را نخواهند داشت، اگر این روند ادامه یابد برخی از این سازمان ها و اتحادیه ها به سمت فروپاشی خواهند رفت. کما اینکه انگلستان از اتحادیه اروپا خارج شده و ایتالیا پرچم اتحادیه اروپا را پایین و پرچم خود را برافراشت.

برخی از صاحبنظران بر این باورند که ناتو نیز کارآمدی خود را از دست خواهد داد و نمیتواند همگرایی سابق را ایجاد و حفظ کند.

مسئول بسیج اساتید استان اظهار داشت: آمریکا در تهیه و توزیع تجهیزات پزشکی دچار سوء مدیریت شد و این مساله تا آنجایی پیش رفت که تجهیزات پزشکی سایر کشورها را مصادره کرد. همه این رفتارها و اتفاقات بیانگر افول آمریکا و افول تمدن های مادی است و زمینه ای است برای گسترش تمدن نوین اسلامی.

دکتر کامرانی با اشاره به درخشش ملت ایران در دوران کرونا گفت: کرونا واقعیتی است که اتفاق افتاده، ما باید برای مقابله با چنین بحران هایی آماده باشیم. رهنمودهای مقام معظم رهبری، مدیریت ستاد ملی مبارزه با کرونا، کمک های مردمی در مقابله با این ویروس و لبیک ملت ایران به منویات مقام معظم رهبری مبنی بر رزمایش همدلی و مواسات، برگ زرین دیگری است در کارنامه درخشان انقلاب اسلامی و ملت ایران.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)