اتفاقات پیش و پس از کرونا باید از منظر تخصصی مورد پایش و تحقیق قرار گیرد

دوشنبه 1399/02/01 - 08:42 hormozgan

اتفاقات پیش و پس از کرونا باید از منظر تخصصی مورد پایش و تحقیق قرار گیرد

مسئول بسيج اساتيد استان هرمزگان:«اعضای هیئت‌علمی به عنوان سفیران آگاهی‌بخش و پیام‌آوران واقعی جامعه باید با ارائه الگوهای مناسب تهدیدها را به فرصت مبدل سازند و در دوران کرونایی موجبات شکوفایی اقتصادی و ... در جامعه شوند.»

به گزارش روابط عمومي بسيج اساتيد استان هرمزگان، دكتر احسان كامراني مسئول بسيج اساتيد استان و رئيس دانشگاه آزاد اسلامي هرمزگان 

با اشاره به شیوع ویروس کووید ۱۹ و اثرات آن بر بنگاه‌های اقتصادی، روابط بین الملل، لایه‌های اجتماعی، بخش‌های سلامت  و ... اظهار کرد: حوزه‌ها و بخش‌های اجتماعی، اقتصادی و ... تحت تأثیر کووید ۱۹ قرار گرفته و استادان به عنوان مغز متفکر و اندیشه‌ورز جوامع باید برای برون‌رفت از وضعیت فعلی با تکیه بر پشتوانه علمی و پژوهشی این جریانات را ارزیابی، رهبری و  راهکار عملی ارائه کنند.

دكتر كامراني با اشاره به پیش‌بینی فروپاشی اتحادیه اروپا، از دست رفتن قدرت جهانی آمریکا و دیگر اتفاقات مرتبط با کرونا که ممکن است به واقعیت مبدل شود، تصریح کرد: اتفاقات پیش و پس از کرونا باید از منظر تخصصی صاحبنظران هر حوزه مورد پایش و تحقیق قرار گیرد که این به خودی خود اعتبار و جایگاه دانشگاه‌ها را در جهان تقویت می‌کند و اهمیت تولید علم و ارائه راهکار علمی و عملی را بالا می‌برد.

مسئول بسيج اساتيد استان هرمزگان با تأکید بر اینکه اعضای هیئت‌علمی دانشگاه‌ها می‌توانند با توجه به رشته و تخصص خود تعریفی از وضعیت معیشتی، سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و ... ارائه دهند، یادآور شد: اعضای هیئت‌علمی به عنوان سفیران  آگاهی‌بخش و پیام‌آوران واقعی جامعه باید با ارائه الگوهای مناسب تهدیدها را به فرصت مبدل سازند و در دوران کرونایی موجبات شکوفایی اقتصادی و ... در جامعه شوند.

رئيس دانشگاه آزاد اسلامي بندرعباس تحلیل‌گر بودن دانشگاهیان را به عنوان صاحبان‌نظر در حوزه‌‌‌های مختلف جامعه مهم برشمرد و مطرح کرد: امروز با توجه به تأثیر عمیق کرونا بر عملکرد حوزه‌‌های مختلف در جهان باید دانشگاهیان از جمله استادان با تولید فکر و اندیشه مسائل زیرمجموعه خود را تحلیل و راهکار برون‌رفت از وضعیت فعلی به خوبی شناسایی و آن را رهبری کنند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)