بیانیه جنبش استادی هرمزگان در خصوص نحوه تبلیغات انتخاباتی برخی کاندیدای مجلس شورای اسلامی ایران

دوشنبه 1398/11/28 - 09:34 hormozgan

بیانیه جنبش استادی هرمزگان در خصوص نحوه تبلیغات انتخاباتی برخی کاندیدای مجلس شورای اسلامی ایران

افرادی که از روی احساس به کاندیدای رأی دهند و مطالبه ارائه برنامه، گزارش عملکرد و شفافیت مواضع در مسائل کلان، را از آن ها نداشته باشند؛ نباید انتظار حل مسائل و مشکلات را از چنین کاندیدای داشته باشند.

به گزارش روابط عمومي سازمان بسيج اساتيد استان هرمزگان جنبش استادي هرمزگان، در خصوص نحوه برگزاري برنامه هاي كانديدا و تبليغات آن ها بيانيه اي صادر كه متن آن به شرح زير است:

بسم الله الرحمن الرحیم
«الَّذِينَ يَسْتَمِعُونَ الْقَوْلَ فَيَتَّبِعُونَ أَحْسَنَهُ أُولَئِكَ الَّذِينَ هَدَاهُمُ اللَّهُ وَأُولَئِكَ هُمْ أُولُو الْأَلْبَابِ»
ﺁﻧﺎﻥ ﻛﻪ ﺳﺨﻦ ﺭﺍ ﻣﻰ ﺷﻨﻮﻧﺪ ﻭ ﺍﺯ ﺑﻬﺘﺮﻳﻨﺶ ﭘﻴﺮﻭﻱ ﻣﻰ ﻛﻨﻨﺪ، ﺍﻳﻨﺎﻧﻨﺪ ﻛﺴﺎﻧﻲ ﻛﻪ ﺧﺪﺍ ﻫﺪﺍﻳﺘﺸﺎﻥ ﻛﺮﺩﻩ ، ﻭ ﺍﻳﻨﺎﻥ ﻫﻤﺎﻥ ﺧﺮﺩﻣﻨﺪﺍﻧﻨﺪ. (زمر، ١٨)

انتخابات عرصه ای است برای تحقیق، اندیشیدن، تطبیق دادن با معیارها و اصولها و در نهایت انتخاب کردن. ما در انتخابات به وکلای خود اختیار می دهیم تا برای مهمترین امور سرنوشت ساز سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، فرهنگي و... ما تصمیم بگیرند.
آنهم در انتخابات مجلس که تصمیمات آن کلان و راهبردی است و در رأس امور است.
اگر مجلس قوی باشد می تواند در صورت نياز دولت ها را به ریل منافع ملی برگرداند. می تواند با نظارت، بدون تعارف کجروی ها را اصلاح کند.
حال که قرار است کسانی را در این سطح انتخاب کنیم و به آنها وکالت امور بدهیم چقدر باید فضای انتخاب عقلانی باشد؟
با کمال تاسف این روزها مشاهده می‌کنیم که برخی از کاندیداهای استان هرمزگان برای رأی آوری به فضای احساسی و بویژه کنسرت، موسیقی و نمايش هاي طنز روی آورده اند.
بدیهی است که منظور ما سلب فضای شادی و نشاط جامعه نیست؛ اما کی و کجا؟!
مگر این طور نیست که باید مردم در یک فضای عقلانی مهمترین تصمیم سیاسی را بگیرند؟ پس در این شرایط، احساسی کردن فضا چه توجیهی دارد؟
یکی از احتمال هایی که می شود داد این است که استفاده افراطی از کنسرت، موسیقی و طنز در این فضا به دلیل بی برنامگی کاندیدا، بی ایده گي، عدم حرف جدید، عدم توان اقناع سازی مخاطب و پنهان کردن همه این کاستی‌ها پشت فضای احساسی است. كما اينكه منطقي اين است كه كانديدا در جلسات و برنامه هاي تبليغي، ارائه برنامه نمايند و مواضع خود در خصوص مسائل کلان کشور و مطالبات مردم را به صورت شفاف بيان كنند و از اين منظر با اميد آفريني بر مبناي واقعيت و اطمينان به ملت در خصوص اين ويژگي مهم، كه مجلس در رأس امور است و در صورت انتخاب صحيح و آگاهانه؛ بهبود وضع معيشت و اقتصاد ملت با نظارت و قانون گذاري لازم با اعتماد و اطمينان حاصل خواهد شد؛ كه نتيجه غایی آن نشاط پايدار در جامعه و اعتماد و باور به مجلس و كارآمدي است.
ما اساتید بسیجی دانشگاه های استان هرمزگان از کاندیداهای محترم می خواهیم که در این شرایط به شدت از احساسی کردن فضا بپرهیزند و هرچه می‌توانند فضا را عقلانی کنند تا مردم درست و با شناخت و عقلانیت تصمیم بگیرند.
بدیهی است مردمی که از روی احساس و جوزدگی رأی می‌دهند نباید انتظار حل مشکلات خود را از چنین کاندیداهایی داشته باشند.
در پايان ضمن تقدير و تشكر از قرارگاه شهيد ديالمه بسيج دانشجويي استان هرمزگان بابت برگزاري پاتوق مطالبه گري انتخابات و فراهم نمودن بستر مناسب و منطقي براي همه كانديدا در استان براي ارائه برنامه و پاسخگويي به سوالات، مواضع و عملكرد شان، بدین وسیله از ملت فهيم، خونگرم و ولايت مدار استان خواستاريم در راستاي تحقق مطالبه مقام معظم رهبري مبني بر حضور حداكثري، و تعيين نماينده اصلح و تراز انقلاب در دوم اسفند ماه در شعب أخذ رأي حضور فرمایند.

سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)