برگزاری نشست «تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و نقش دانشگاه و تشکل های انقلابی در تحقق آن» توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع هرمزگان.

یکشنبه 1398/11/20 - 11:45 hormozgan

برگزاری نشست «تبیین بیانیه گام دوم انقلاب و نقش دانشگاه و تشکل های انقلابی در تحقق آن» توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع هرمزگان.

حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: یکی از مسائل جدی جامعه رعایت اخلاق سیاسی است، اگر به این مسأله توجه نشود ممکن است آینده دچار یک چالش جدی و مشکل اساسی بشویم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان نشست تبیین بیانیه گام دوم و نقش دانشگاه و تشکل های انقلابی در تحقق آن با حضور اساتید و اعضای هیأت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان هرمزگان و با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبادی زاده نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بندرعباس توسط کانون بسیج اساتید دانشگاه جامع هرمزگان در این دانشگاه برگزار شد. نماینده ولی فقیه در استان ضمن اشاره به اهمیت نقش بسیج در صحنه های مورد نیاز انقلاب بیان داشت: 40 سال پیش آن روزی که امام راحل عظیم الشان ما دستور تأسیس بسیج را داد کمتر کسی فکر نمی کرد بسیج بتواند تا این حد معادلات و محاسبات دشمن را به هم بریزد، اما این اتفاق افتاد. بسیج در جنگ و در برابر جریان نفاق معادلات دشمن را به هم ریخت. بسیج در حوزه سازندگی، علم، دانش و شاخه های پرباری که از این شجره طیبه رویید گام های اساسی برداشت و معادلات دشمن را به هم ریخت. امروز شاهد یک درخت تنومند چهل ساله هستیم؛ شاخه های این شجره طیبه در لبنان، سوریه، عراق، فلسطین، یمن و کشورهای دیگر قابل مشاهده است. امام جمعه بندرعباس با تأکید بر استفاده از ظرفیت جوانان در حل مسائل کشور گفت: امروز بعد از 40 سال مقام معظم رهبری بیانیه گام دوم را با عنایت ویژه طراحی و مطرح کردند؛ به لحاظ انتخاب زمان، زمان مناسب (چهل سالگی انقلاب تمام شده)، محوریت این بیانیه نسل جوان، محتوا دارای یک مسائل ریز، دقیق و همه جانبه با حفظ و رعایت همه اصول که باید در یک مانیفستی برای گام دوم انقلاب دیده شود. دکتر عبادی زاده با اشاره به این که گام دوم آغازیست بر یک شروع مجددی از مرحله دوم انقلاب اسلامی، بیان کرد: مقام معظم رهبری در بیانیه هم دغدغه های 40 ساله انقلاب و مسیر و راهی که طی شده را مشخص و هم تصویر جامع تر و روشن تری از مسائل پیش رو و آینده انقلاب مطرح کردند. یک شناخت دقیق تری از ظرفیت ها و محدودیت ها؛ این که امروز چه محدودیت ها و ظرفیت های را داریم. نگاه مقام معظم رهبری به بیانیه و واقعیت های گام دوم یک نگاه واقع بینانه است نه فقط خوش بینانه؛ واقع بینانه یعنی یک نگاهی با توجه به واقعیت های موجود و امیدوارانه به آینده. حجت الاسلام و المسلمین دکتر عبادی زاده تأکید کرد: ساز و کارهای لازم برای بالا بردن سطح مقبولیت انقلاب اسلامی در گام دوم دیده شود و برنامه هایی لازم است تا هزینه های انقلاب را کاهش و سطح مقبولیت را افزایش دهیم. در بیانیه یک نمودار عقلانی از وضعیت موجود ترسیم شده، سنگ بنای عقلانیت در بیانیه مبناگرایی است؛ توجه به مبانی. نکته دیگر مورد توجه در بیانیه نقد پذیری است؛ اینکه کارکردهای گذشته را نقد کنیم، محدودیت و نواقص کار را نقد کنیم و این خود یک مبنای عقلانی دارد. ایشان با اشاره به ضرورت اخلاق سیاسی بیان داشت: یکی از مسائل جدی جامعه رعایت اخلاق سیاسی است، اگر به این مسأله توجه نشود ممکن است آینده دچار یک چالش جدی و مشکل اساسی بشویم. دکتر عبادی زاده با اشاره به اینکه ایران با یک درصد جمعیت جهان دارای 7 درصد ذخائر معدنی جهان است، بیان کرد: یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری در بیانیه ظرفیت شناسی است؛ اینکه ظرفیت های موجود را شناسایی کنیم؛ ظرفیت های بالقوه و بالفعل. کشورهای زیادی در همسایگی ایران قرار دارند با جمعیتی نزدیک به 600 میلیون نفر این یک ظرفیت است که مسئولین باید به آن توجه ویژه داشته باشند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)