برگزاری نشست بررسی نقش رسانه و فضای مجازی و ضرورت سواد رسانه ای برای فعالان علمی، فرهنگی و سیاسی توسط سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان

شنبه 1398/11/19 - 11:47 hormozgan

برگزاری نشست بررسی نقش رسانه و فضای مجازی و ضرورت سواد رسانه ای برای فعالان علمی، فرهنگی و سیاسی توسط سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان

دشمنان جمهوری اسلامی با استفاده از بستر فضای مجازی و انعکاس اخبار منفی و سیاه نمایی بر علیه جمهوری اسلامی به دنبال ایجاد ناامیدی در جوانان هستند.

به گزارش روابط عمومی بسیج اساتید استان هرمزگان نشست « بررسی نقش رسانه و فضای مجازی در پیشبرد اهداف و ضرورت سواد رسانه ای برای فعالان علمی، فرهنگی، سیاسی و ... » با حضور کارشناس ارشد رسانه و فضای مجازی سید علیرضا آل داود توسط سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان در دانشگاه آزاد اسلامی بندرعباس برگزار شد.

آل داود ضمن اشاره به تاثیر فضای مجازی در شکل گیری نگرش نسل جوان گفت: شبکه‌های اجتماعی به‌عنوان بزرگ‌ترین رسانه در دسترس بر زندگی مردم تأثیر مستقیم گذاشته‌اند و موجب تغییراتی در جامعه شده‌اند.

این کارشناس ارشد فضای رسانه اظهار کرد: فعالیت‌های اجتماعی مردم تحت تأثیر رسانه‌های ارتباط جمعی قرار گرفته است. و سهل‌الوصول بودن اطلاعات در این شبکه‌ها و فضای مجازی موجب شده تا تأثیر فکری و فرهنگی نیز با آن به افراد منتقل شود لذا با توجه به اینکه بیگ دیتا دنیا در اختیار آمریکا است و آمریکا این بیگ دیتا ها را از طریق موتورجستجوها، اندروید، پیام رسان ها و ... از سایر کشورها سرقت می کند الان تمام بیگ دیتای دنیا به عنوان دارایی آمریکاست که از آن برای ضربه و غلبه بر کشورها استفاده می کند.

 

آل داود یادآور شد: ورود فضای مجازی و در رأس آن شبکه‌های اجتماعی موجب شده تا  کاربران زیادی برنامه‌های خود را تعطیل و در خدمت این رسانه‌ها باشند که این مهم در صورت استفاده ناصحیح موجب بروز آسیب‌های بزرگی به سایر امور جامعه است.

در ادامه نشست دکتر احسان کامرانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان با اشاره به جنگ نرم دشمن در حوزه فرهنگ و رسانه بیان کرد: «امروز نقش رسانه در جوامع کاملاً محسوس و ملموس است و دشمن سعی می‌کند تا با ترویج شبکه‌های اجتماعی موجب تأثیر و تغییر اندیشه‌های اسلامی جوانان شود.»

احسان کامرانی، نقش رسانه‌ها را مهم خواند و افزود: «پژوهشگران و برنامه‌ریزان حوزه فناوری باید طوری برنامه‌ریزی کنند که مردم مجبور به استفاده از رسانه‌های دشمن نشوند.»

وی با بیان اینکه اهداف دشمن در حوزه فناوری روشن است، بیان کرد: «دشمن هیچ‌گاه از روی دوستی و گذشت به این مرحله ورود نکرده، بلکه ورود‌شان در این حوزه برای از بین بردن تفکرات اسلامی و انقلابی جوانان است.»