نشست مسئولین و اعضای شورای سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بندرعباس حجت الاسلام دکتر عبادی زاده

دوشنبه 1398/05/07 - 11:50 hormozgan

نشست مسئولین و اعضای شورای سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان با نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهرستان بندرعباس حجت الاسلام دکتر عبادی زاده


نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان: ظرفیت بالای بسیج اساتید در استان می تواند دست مایه ارزشمندی در بسیاری از عرصه ها برای بنده باشد. عصاره آنچه در اندیشکده ها احصا می شود را جهت مطالبه در اختیار بنده قرار دهید تا مطالب ما فقط جنبه تبیین نظری نداشته باشد و وارد فاز اجرا و عملیات شویم.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید هرمزگان نشستی با حضور مسئولین و اعضای شورای سازمان بسیج اساتید با نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه شهرستان بندرعباس برگزار گردید.
در ابتدای این نشست دکتر احسان کامرانی مسئول سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان ضمن تبریک به حجت الاسلام دکتر عبادی زاده، از اعتماد مقام معظم رهبری برای انتخاب و انتصاب دکتر عبادی زاده تشکر و قدرانی نمود.
دکتر کامرانی گفت: برای عرض ارادت و تجدید بیعت با جنابعالی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان خدمت رسیدیم. ما مفتخریم که طی این چند سال در خدمت جنابعالی به عنوان رئیس شورای راهبردی(اندیشه ورز) بسیج اساتید استان هرمزگان بودیم و همچنان بسیج اساتید استان جنابعالی را به عنوان رئیس شورای راهبردی سازمان خود می داند.
مسئول سازمان بسیج اساتید استان گفت: بالغ بر ۷۵۰ نفر از اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی استان عضو بسیج اساتید هستند. سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان با راه‌اندازی سه اندیشکده( اندیشکده آسیب های اجتماعی و فرهنگی، اندیشکده اقتصاد دریا محور، و اندیشکده منابع طبیعی، کشاورزی، آب و محیط زیست) اساتید و اعضای هیئت علمی را بنا به تخصص و علاقه مندی در قالب کارگروه های تخصصی در راستای ماموریت و رسالت حل المسائلی سازماندهی نمود. ایشان به کارگروههای تخصصی ۱۵ گانه بسیج اساتید استان اشاره کرد و انها را ظرفیتهای کم نظیر خواند و تاکید نمود این ظرفیت در خدمت به مردم و کمک به نماینده محترم ولی فقیه در استان آمادگی کامل دارد.
دکتر کامرانی با اشاره به متن حکم انتصاب حجت الاسلام دکتر عبادی زاده توسط مقام معظم رهبری بیان داشت: رهبری معظم انقلاب از استان هرمزگان به عنوان منطقه ای بسیار مهم یاد کردند که این تکلیف اساتید و نخبگان را بیشتر می کند و بنده به نمایندگی از اعضای سازمان بسیج اساتید و اعضای هیئت علمی دانشگاه های استان اعلام میدارم که با تمامی ظرفیت ها در راستای تحقق مطالبات مقام معظم آماده ایم. در بخش دیگری از حکم ابلاغی، مقام معظم رهبری به مردم مومن، انقلابی و کارآزموده هرمزگان اشاره کرده که این بیانگر این است که مردم هرمزگان با فداکاری نقش خود را به خوبی ایفا کرده اند. بسیج اساتید این آمادگی را دارد که در تبیین، تعمیق و نشر معارف اسلامی و انقلابی که در حکم به ان تاکید شده ایفای نقش نماید.
پروفسور کامرانی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: حوزه و دانشگاه در تبیین و تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب بیشترین نقش را برعهده دارند، همچنین تقویت جریان انقلابی و جوانان مومن برعهده علما و اساتید است.
ایشان گفت: ما در بسیج اساتید این آمادگی را داریم که با تمام توان به عنوان هیئت اندیشه ورز در همه عرصه ها با بهره گیری از ظرفیت سرمایه انسانی عالم و کارگروههای تخصصی و اندیشکده های حل المسائلی در اختیار، همکاری نماییم. اساتید ما در نشست های تخصصی به ظرفیت های خدا دادی این استان اشاره و تاکید دارند که؛ اگر استان هرمزگان حتی اگر در بخش کشاورزی، دریا و توریست برنامه ریزی خوب و در خور داشته و استعدادهای مغفول مانده را فعال نماید و نگرش مدیریتی جهادی و انقلابی را حاکم نماید درآمدی معادل ۴ استان برای هرمزگان حاصل می شود.
نماینده ولی فقیه در استان هرمزگان و امام جمعه شهرستان بندرعباس حجت الاسلام دکتر عبادی زاده ضمن خوش آمد به اساتید و تشکر از سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان بیان داشت: شما اساتید جمعی فاخر، انقلابی و امید کشور و انقلاب اسلامی هستید که بخشی از بدنه انقلابی دانشگاه ها و موسسات آموزشی هستید. باعث افتخار من است که در کنار خودم دوستانی مثل شما را دارم و با اتکای به این سرمایه ارزشمندی که می شناسم برخی از امیدها  برای آینده در من زنده می شود. و اگر نبود این دست مایه ارزشمندی که عناصر مومن، انقلابی و فاخر دانشگاه هاامروز ما از آن بهره مندیم شاید کار ما را قدری سخت می کرد.
دکتر عبادی زاده با بیان اینکه در حوزه برنامه آن جایی که من میتوانم از ظرفیت شما استفاده کنم کجاست؟ بیان داشت: حوزه برنامه ریزی را ما در دو بخش بر آن تمرکز داریم؛ یکی شورای فرهنگ عمومی استان و به صورت مستقیم است که دیروز جلسه ای را با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در اینجا داشتیم که من اشاره ای به فصل جدید مطالبات خود از شورای فرهنگ عمومی داشتم. در شورای فرهنگ عمومی طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی کارگروه های وجود دارد و بنده با توجه به اینکه قبلا عضو این شورا بودم خلاء ها و نقص ها را می شناسم. شورا بناست کار خود را دنبال کند که این کار درحال انجام است، اما بنده به ظرفیت و تاثیر کارگرو های علمی و فنی برای کمک به حوزه برنامه ریزی باور و اعتماد دارم. و این را از بسیج اساتید مطالبه دارم که در اندیشکده ها که اتاق فکر و هیات اندیشه ورز بسیج اساتید است فکر کنند و برنامه های که شما مطالبه دارید را تبدیل به طرح و ایده کنید و به بنده پیشنهاد بدهید تا در شورای فرهنگ عمومی برای ابلاغ به دستگاه ها جهت اجرا تصویب گردد و از دستگاه ها مطالبه گردد.
دوم، برنامه ای به صورت پیش نویس در خصوص جایگاه نمایندگی ولی فقیه تنظیم و در اجلاس تهران تقدیم کردیم؛ در این خصوص که از این به بعد ما فرصت نداریم که جایگاه نمایندگی ولی فقیه و امامت جمعه را تبدیل کنیم به کارهای تشریفاتی و زینت المجالس بودن و افتتاح و ... که وقت آن گذشته است ما نیاز به برنامه و برنامه ریزی داریم در گام دوم انقلاب اسلامی، که این پیش نویس را جهت تکمیل و اصلاح به سازمان بسیج اساتید ارسال می کنم.
نماینده ولی فقیه در استان با اشاره به ظرفیت بالای بسیج اساتید گفت: ظرفیت بالای بسیج اساتید در استان می تواند دست مایه ارزشمندی در بسیاری از عرصه ها برای بنده باشد. عصاره آنچه در اندیشکده ها احصا می شود را جهت مطالبه در اختیار بنده قرار دهید تا مطالب ما فقط جنبه تبیین نظری نداشته باشد و وارد فاز اجرا و عملیات شویم.
برای تحقق این امانت بزرگی که مقام معظم رهبری بر دوش بنده گذاشته نیاز به مشورت و نقد منصفانه شما دارم و نگاه بنده به نقد به عنوان کمک است.

حجت الاسلام دکتر عبادی زاده گفت:ما به برکت انقلاب اسلامی در همه عرصه ها فاصله را با گذشته فرسنگ ها کم کرده ایم. و امروز به برکت حضور انقلاب اسلامی در همه حوزه ها؛ آموزش عالی، بهداشت، در عرصه های اقتصاد، رفاه عمومی و بسیاری از زمینه ها کارهای بزرگی شده است، كه در جاي خود بايد بررسي و مطرح گردد، اما ما با یک واقعیتی نیز مواجه هستیم که استان ما در بسیاری از زمینه ها با استان های دیگر فاصله زیاد دارد، به عنوان مثال سهم هرمزگان در قبولی کنکور و راه یافتن به دانشگاه های مهم چقدر است؟ چرا این برخورداری برای دانش آموزان هرمزگان اندک است؟ اینکه سهم ما اندک است به خاطر ظرفیت، امکانات و زیرساخت های اندک است که ما در استان با آن مواجه هستیم. زمانی رهبری معظم انقلاب فرمودند:"عدالت را در جامعه تبدیل به یک خواست و مطالبه عمومی کنید"، یعنی باید عدالت را مطالبه کرد تا به نتایج ارزشمندی رسید. این فاصله باید پر شود اگر بناست با توجه به یکسری فرمول ها و یا سرانه که دیده می شود پیش برویم این خلا برطرف نخواهد شد. همیشه تساوی به معنای عدالت نیست و در برخی موارد تساوی عین بی عدالتی و خلاف عدالت است. در جاهایی که همه چیز در سطح مساوی باشند بله با مساوات عمل شود. باید این مهم را از دولت مطالبه کرد.
حجت الاسلام عبادی زاده با تاکید بر وحدت در همه موارد(قومی، مذهبی و...) بیان داشت: مقام معظم رهبری هم در حکم، هم در ملاقات حضوری بر اهمیت هرمزگان اشاره و بیان داشتند دعا میکنم برای شما و مردم هرمزگان. این نشان دهنده اهمیت این موضوع است که ما باید ظرفیت های استان را فعال کنیم.
در پایان دکتر عبادی زاده ضمن تشکر از حضور اساتید بسیجی در این نشست اظهار داشت: من افتخار می کنم که عضو بسیج اساتید بوده و هستم و در کنار شما در این نهاد بسیج، که شجره طیبه ای است حضور خواهم داشت.
در این نشست که توسط سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان هماهنگی و برنامه ریزی شده بود اساتید و اعضای هیات علمی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی استان ضمن تبریک به نماینده ولی فقیه در استان از انتصاب ایشان توسط مقام معظم رهبری ابراز خرسندی نموده، با توجه به ظرفیت ها و پتانسیل استان مواردی را بیان نمودند:
- طبق اصل ۴۸ قانون اساسی ،منصفانه نیست استان هرمزگان از نظر درامدزایی چهارمین استان و از نظر تخصیص بودجه جزو چهاردهمین استان کشور باشیم و این باعث می شود مسئوولیت بخش عمومی و کلان استان را بیشتر کند
- عملکرد ادارات کل باید بررسی و برنحوه کارکرد آنها باید نظارت بیشتری صورت گیرد.
- در پی انتصاب جنابعالی به عنوان نماینده ولی فقیه در استان نشاط و سرمایه اجتماعی در حال افزایش است.
- توسعه در استان ناقص و توسعه پایداری نبوده است از منابع یا روش های استفاده کرده ایم که عرصه های اجتماعی، فرهنگی و زیست محیطی را به درستی پوشش نداده ایم و توجه اساسی به این عرصه ها نشده است.
-استان هرمزگان دارای ظرفیت های بسیار عظیمی است اما صنایع غرب استان نتوانسته است مساله اشتغال جوانان هرمزگانی را به خوبی پوشش دهد.
- تولید ناخالص استان خیلی خوب است اما توزیع درآمد استان نتوانسته بگونه ای باشد که وضعیت مردم را ارتقا بخشد.
-آماده ارائه راهکارهای علمی برای تحقق بیانیه گام دوم انقلاب هستیم.
- نبود یک جبهه واحد علمی-فرهنگی یکی از خلاء های استان بود که با حضور جنابعالی امیدواریم این جبهه شکل بگیرد.
-سرمایه اجتماعی در حال افزایش و به دنبال آن مطالبه اجتماعی نیز در حال افزایش است باید به مطالبات اجتماعی پاسخ دقیق و علمی داد

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)