بیانیه سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان به مناسبت روز قدس

پنجشنبه 1398/03/09 - 18:25 hormozgan

بیانیه سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان به مناسبت روز قدس

بیان طرح معامله قرن اوج اشتباه محاسباتی نظام سلطه(آمریکای جنایتکار) است.

بسم الله الرحمن الرحیم

قُلْ لِلَّذِينَ كَفَرُوا سَتُغْلَبُونَ وَتُحْشَرُونَ إِلَى جَهَنَّمَ وَبِئْسَ الْمِهَادُ*

به كسانى كه كفر ورزيدند بگو به زودى مغلوب خواهيد شد و [سپس در روز رستاخيز] در دوزخ محشور مى ‏شويد و چه بد بسترى است.(12آل عمران)

 

«راه‌پیمایی روز قدس که دفاع از فلسطین به‌وسیله‌ی حضور مردمی است، همیشه مهم است. امسال این راه‌پیمایی مهم‌تر است به‌خاطر این کارهای خیانت‌باری که بعضی از دنباله‌های آمریکا دارند در منطقه انجام میدهند برای جا انداختن معامله‌ی قرن؛ که البته جا نخواهد افتاد و هرگز تحقق هم پیدا نخواهد کرد و آمریکا و دنباله‌هایش حتماً در این قضیه هم شکست خواهند خورد». مقام معظم رهبری

حدود 70 سال از تأسیس اشغالگرانه رژیم غاصب صهیونیستی می­گذرد، اگر روند قدرت­یابی و نوع مواجهه این رژیم را با جهان اسلام و فلسطین بررسی کنیم و این عملکرد را روی نمودار بیاوریم به سهولت قابل مشاهده است که در سال های اول اشغال فلسطین پیشروی، غلبه نظامی و تصرف از آن رژیم غاصب صهیونیستی و القای روح شکست و یأس در میان مردم فلسطین و گروه­های مبارز بوده است. اما با وقوع انقلاب اسلامی این معادله برهم خورد و از 40 سال پیش تا الان همانطوری که موشه دایان به درستی پیش بینی کرده بود «وقوع انقلاب اسلامی در ایران، زلزله­ای در منطقه ایجاد کرد که ابعاد آن اسرائیل را نیز فرا خواهد گرفت»، با پیروزی مردم ستمدیده ایران بر دنیای استکبار، روح امید و پیروزی به ملت­های مظلوم منتقل شد. تا قبل از این گروه­های مبارز فلسطینی مجبور بودند برای مبارزه از ایدئولوژی­های مارکسیستی بهره ببرند اما پیروزی یک انقلاب با شعار اسلام و نمادهای اسلامی نشان داد که اسلام در میدان مبارزه برای خودش روش­های دارد و محتاج اقتباس نیست.

اگر روند مبارزه 40 ساله اخیر را بررسی کنیم مشاهده خواهیم نمود که روند قدرت­یابی گروه­های مبارز فلسطینی سرعت گرفته و روز به روز بر قدرت و توان گروهای مقاومت افزوده شده است تا جایی که قدرت پوشالی اسرائیل دیگر توان مقابله با این جریانات و گروه­های مقاومت را ندارد و از طرفی حدود 20 سال است که قدرت رژیم صهیونیستی تحلیل رفته و شیب نزولی را طی می­کند.  ابتدا از جنوب لبنان مجبور به عقب نشینی شد، در جنگ 33 روزه با حزب الله لبنان شکست خورد و پس از آن در جنگ­های که شروع کرد که در هر دوره تعداد روزهای آن کاهش یافت شکست های متعددی را تجربه کرد و مقاومت فلسطین بار دیگر ناکارآمدی سامانه گنبد آهنین را به رژیم اشغالگر ثابت کرد. این شکست های سخت نظام استکبار را به این نتیجه رساند که برای حفظ اسرائیل تنها داشتن قدرت نظامی کافی نیست و بلکه با قدرت یافتن گروه­های فلسطینی و مجهز شدن آنها به تکنولوژی و کسب روحیه خودباوری، روح ناامیدی از پیروزی در جنگ نظامی با گروه­های مقاومت در رژیم صهیونیستی بشدت تقویت شده است و آنها به معنای واقعی از برد در تقابل با گروه­های مقاومت مأیوس هستند. این شکست ها و ناکامی­های رژیم غاصب صهیونیست، نظام سلطه را بر آن داشت تا تغییر راهبرد و تاکتیک داده، تا آنجا که از آغاز دوره ریاست جمهوری اخیر آمریکا طرح سیاسی و ظاهراً صلح جویانه به نام طرح «معامله قرن »روی میز آنها قرار گرفت که در نظر دارد در مقابل خلع سلاح حماس و هضم شدن آنان در نظام سلطه اهداف خود را در منطقه دنبال کند. اما این اوج اشتباه محاسباتی آمریکا،رژیم غاصب صهیونیستی و دنباله­های آنهاست که تصور کنند ملت فلسطین و گروه­های مقاومت که سرشار از روح حماسه و پیروزی است به این سادگی تجربه سالهای سخت شکست را فراموش کند و به دشمن مکار اعتماد کند.

ما اساتید بسیجی دانشگاه­ها و مراکز آموزش عالی استان هرمزگان با شرکت در راهپیمایی روز قدس ضمن محکوم کردن این طرح(معامله قرن)،رژیم غاصب صهیونیستی و نظام سلطه، حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین اعلام می­کنیم و بر این باوریم که نظام سلطه و اسرائیل رو به زوال است و هر روز به نابودی خود نزدیک­تر می­شود.

سازمان بسیج اساتید استان هرمزگان

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)