مدیرعامل ایزو ایکو در اردوی راهیان علم و فناوری اساتید بسیجی مطرح کرد؛ ایزوایکو تهدید ها را به فرصت تبدیل کرده است/خودکفایی ایران در انجام تعمیرات ریگ‌‌های حفاری

چهارشنبه 1397/11/03 - 10:35 hormozgan

مدیرعامل ایزو ایکو در اردوی راهیان علم و فناوری اساتید بسیجی مطرح کرد؛ ایزوایکو تهدید ها را به فرصت تبدیل کرده است/خودکفایی ایران در انجام تعمیرات ریگ‌‌های حفاری

در آستانه چهل‌سالگی انقلاب و در راستای اندیشکده راهبردی اقتصاد دریا محور بسیج اساتید، جمعی از اساتید دانشگاه از شرکت مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران (ایزوایکو) بازدید کردند.

به گزارش روابط عمومی سازمان بسیج اساتید هرمزگان؛«حمید رضائیان اصل» مدیرعامل شرکت مجتمع کشتی‌سازی و صنایع فراساحل ایران نیز گفت: وقتی از صنایع دریایی حرف به میان می‌آید طیف گسترده‌ای از صنایع مدنظر است؛ اما مهم این است که ما چقدر توانسته‌ایم در این زمینه فعال باشیم.

وی در ادامه بابیان اینکه این مجتمع صنعتی با تلاش شبانه‌روزی کارکنانش توانسته به جایگاه خوبی دست پیدا کند، گفت: ما در ابتدا به آسیب‌شناسی پرداختیم؛ در این مسیر استفاده از ظرفیت دانشگاه بسیار راه گشا بود و ما توانستیم با شناسایی نقاط ضعف به جایگاه امروزمان دست پیدا کنیم.ایزوایکو تهدید ها را  به فرصت تبدیل کرده است/خودکفایی ایران در انجام تعمیرات ریگ‌‌های حفاری

مدیرعامل منطقه ویژه‌ی اقتصادی کشتی‌سازی با اشاره به استفاده از ظرفیت نخبگان دانشگاهی گفت: ما با جذب نخبگان دانشگاهی و راه‌اندازی یک مرکز دانش‌بنیان توانستیم بسیاری از مشکلاتی که پیش روی صنعت کشتی‌سازی وجود داشت را مرتفع کنیم.

رضائیان با اشاره به اینکه هر تهدیدی می‌تواند به وجود آورنده یک فرصت باشد، گفت: درگذشته دانش تعمیرات ریگ‌های حفاری در اختیار انگلستان و آمریکا بود، با شروع تحریم‌ها ما در این زمینه با مشکلاتی مواجه شدیم.

وی ادامه داد: ما در ایزوایکو توانستیم باوجود تحریم‌ها نه‌تنها به مرز این دانش دست پیدا کنیم بلکه از آن فراتر برویم و درزمینه‌ی تعمیر ریگ‌های حفاری به خودکفایی برسیم تا جایی که امروز به‌جرئت می‌توانیم بگوییم که امروز کشور در این زمینه خودکفاست.

مدیرعامل ایزوایکو با اشاره به اینکه ایزوایکو به دانش ساخت انواع شناورها با استانداردهای بین‌المللی دست‌یافته‌ گفت: از این به بعد دیگر این مجتمع نیازمند حمایت همه‌جانبه مجلس، دولت و نظام است تا پروژه‌هایی که توان ساخت و تعمیر آن در کشور وجود دارد را به شرکت‌های خارجی نسپارند.

رضائیان در پایان بابیان اینکه دانشگاه باید در حوزه‌ی منابع انسانی نیز ورود کند گفت: دانشگاه باید با شناخت مشکلات صنعت نیروهای کارآمد را جهت رفع مشکلات صنعت تربیت کند تا ارتباط بین صنعت و دانشگاه پویا و کاربردی باشد.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
کد امنیتی
لطفا به این سوال برای جلوگیری از ارسال اسپم پاسخ دهید.

پایتخت ایران کجاست؟ (به فارسی تایپ کنید)